Як подати заявку на обмін лампочок через “Дію” – інструкція

Українці можуть безкоштовно обміняти п’ять старих лампочок розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Це можна зробити через “Дію”, подавши відповідну заявку.

Про це Харків Times дізнався з публікації Мінцифри у Telegram.

За інформацією відомства, обміняти лампочки через застосунок держпослуг можна за таким алгоритмом:

  • авторизуйтеся в “Дії” зручним способом,
  • натисніть у меню “Послуги” та виберіть послугу “Обмін лампочок”,
  • після чого укажіть: контактний номер телефону, відділення “Укрпошти”, в якому хочете забрати лампочки, тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати (наприклад: 3 типу Е14, 2 типу Е27),
  • після підтвердження заяви лампи зберігатимуться у відділенні “Укрпошти” 5 днів.

За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надійде повідомлення з мобільного застосунку “Дія” про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки. Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.

Що робити, якщо “Дії” немає?

Якщо “Дії” немає, можна прийти у відділення “Укрпошти” і там отримати лампочки, пояснили в Мінекономіки.

“Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах. На першому етапі через найбільший ефект економії будуть забезпечуватися обласні центри, а також до Краматорськ, Покровськ та Кривий Ріг. Далі лампи з’являться у поштових відділеннях райцентрів. До кінця лютого лампи мають надійти і до найменших сіл.”, – розповіли у відомстві.

До обміну приймаються справні лампи розжарювання, попередили у Мінекономіки.

Здійснити обмін лампочок у відділенннях Укрпошти зможуть громадяни України віком від 18 років. При собі їм треба мати паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання для обміну. Також потрібно буде принести 5 справних ламп розжарювання у відділення Укрпошти та обміняти їх на нові енергоощадні на вибір з цоколем Е27 та Е14.

Обмін буде відбуватись у два способи – з попереднім замовленням і без нього.

– Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок “Дія”, то лампи гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях “Укрпошти” п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку “Дія”.

– Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.

– При обміні Укрпошта фіксуватиме паспортні дані людини, вдруге вона провести обмін не зможе.

Як повідомляв Харків Times, Уряд України має намір провести заміну 50 млн електричних лампочок з ламп розжарювання на світлодіодні. Це заощадить державі 1 ГВт електроенергії, що дорівнює річному обсягу виробництва блоку атомної електростанції. Як повідомила на міжнародній конференції з підтримки України в Парижі Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Єврокомісія профінансує закупку близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок для України.