Найманця з Білорусі, який воював проти України під Ізюмом, засудили на 10 років

Суд визнав винним у найманстві 22-річного громадянина республіки Білорусь, який у складі російської приватної віськової компанії “Редут” воював проти України, зокрема, брав участь у бойових діях біля міста Ізюм Харківської області. Найманець повністю визнав свою провину, та все одно суд призначив йому максимально можливе за такий злочин покарання.

Про це Харків Times довідався з вироку суду від 18 січня 2023 року.

Суд встановив, що білорус пішов вбивати українців заради грошей.

“З метою спричинення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України, одержання матеріальної вигоди,обвинувачений добровільно підписав контракт на проходження військової служби із ПВК «Редут» на посаді кулеметника-ретранслятора”, – йдеться у судовому рішенні.

Найманцю пообіцяли платню у $3600 за місяць, страхування життя на суму $60 000, $7000 за отримання інвалідності, і від 50 000 рублів до 7 000 000 рублів в разі отримання поранення (сума вираховувалась в залежності від тяжкості поранення).

На суді обвинувачений розповів, що про вакансії у ПВК “Редут” він дізнався від свого командира під час служби у збройних силах Білорусі. Після чого вирішив приєднатися до військової компанії, звільнився і виїхав до росії.

19 липня 2022 року автобусом прибув з Білорусі до російського міста Тамбов (з пересадкою у Москві). У рф його зустріли представники приватної військової компанії «Редут» з позивними «Мажор» і «Киборда» та відвезли на розташований в Тамбовській області полігон «Тригуляй». І тут білорус підписав контракт.

“21 липня 2022 року обвинувачений у складі підрозділу «Ветерани» ПВК «Редут» прибув до м. Ізюм Харківської області, де отримав зброю, а саме: ПК № НОМЕР_1 , та як найманець брав участь у збройному конфлікті, та воєнних діях на території України.”, – йдеться в рішенні суду.

До його обов’язків входили оборона пункту зв’язку та допомога зв’язківцям. В Ізюмі білорус до 25 серпня у складі підрозділу “Ветерани” утримував бойові позиції російських сил. Після відступу армії рф з Ізюма у вересні минулого року підрозділ передислокували до Донецької області. Наприкінці вересня білорус був поранений і пізніше потрапив у полон ЗСУ.

За інформацією видання “Судовий репортер”, обвинуваченого звати Максим Зязюльчик. У судовому засіданні обвинувачений визнав провину. Повідомив суду, що шкодує про свої протиправні вчинки.

Судили Зязюльчика за ч. 4 ст. 447 КК України (найманство). Максимальне покарання за такий злочин передбачає до 10 років позбавлення волі. Це рішення можете бути оскаржене протягом 30 днів.

Як повідомляв Харків Times19 вересня у Донецькій області ЗСУ взяли у полон 22-річного білоруського найманця, який який у складі російської приватної віськової компанії “Редут” воював проти України. За фактом найманства слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження.