Словацька “Божена” проводить розмінування у Харківській області (відео)

У Харківській області до розмінувань деокупованих територій, крім саперних груп, залучили систему словацького виробництва “Bozena-5”, що суттєво прискорює процес очищення нашої землі від вибухонебезпечного мотлоху рашистів.

Про це  Харків Times довідався з повідомлення Генштабу ЗСУ.

За інформацією військових, екіпаж керує “Боженою” на відстані і у випадку наїзду техніки на ворожий боєприпас не постраждає.

“Лише протягом трьох тижнів, завдяки злагодженій роботі розрахунку даного зразка інженерного озброєння, відновлено електропостачання для понад 8,5 тисяч споживачів, зокрема, населених пунктів Циркуни, Черкаські Тишки, Руські Тишки, Борщова, Слобожанське та Липці Харківської області.”, – розповіли у Генштабі.

За даними ДСНС, площа деокупованих територій Харківської області, які підлягають обстеженню на наявність вибухонебезпечних предметів, становить близько 12,5 тис. кв км.

Довідково: “Bozena-5” – дистанційно керована система розмінування словацького виробництва, якою можна дистанційно керувати з відстані до 5000 м. Призначена для розмінування ділянок, забруднених вибухонебезпечними предметами з вмістом вибухових речовин, еквівалентних 9 кг тротилу зі швидкістю до 9 км/год.

Як повідомляв Харків Times, вибухотехніки розміновутимуть Харківську область за допомогою британської машини Armtrac 400.