Вибухотехніки розміновутимуть Харківську область за допомогою британської машини Armtrac 400 (фото)

Машина для розмінування за роботою. Фото: Харків Times

Харківські вибухотехніки ДСНС отримали першу в Україні машину для розмінування Armtrac 400 виробництва Великої Британії.

Про це повідомив кореспондент Харків Times, який побував на презентації машини представникам мас-медіа.

Машина загальною вагою 23 тони обладнана 3-метровим гідравлічним ротором та здатна знешкоджувати вибухонебезпечні предмети не тільки на поверхні грунту, але й на глибині 55 см. Вона дозволяє зачищати понад 2,4 тис. кв м території на годину, зокрема може працювати на ділянках, вкритих високою рослинністю – такі ділянки створюють саперам особливі труднощі підчас розмінування.

Машиною керує одна людина. Від можливих пошкоджень оператора надійно захищає кабіна, зроблена з 10-мм броні та 40-мм полікарбонатного скла. Вона може витримати вибух протитанкових мін вагою до 10 кг. Втім, вибухотехніки кажуть, що ротор має руйнувати міни навіть без їхнього підриву. У разі ж підвищеної небезпеки керувати машиною можна дистанційно за допомогою пульта на відстані до 800 м.

Вартість машини склала 18,17 млн гривень, гроші на її придбання зібрали завдяки донорам з усього світу через фандрейзингову платформу UNITED24. Зараз на платформі UNITED24 розміщена термінова потреба на цільовий збір для придбання ще однієї машини для розмінування.

Представник Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДCНС Арсеній Дядченко розповів журналістам, що саме ця машина була випущена вже 18 років тому, але знаходиться у відмінному технічному стані. Вона працювала у Афганістані, Лівії, Іраку та кількох інших країнах, де відбувалися збройні конфлікти. “Наразі така машина в Україні одна, але планується передати нам ще п’ять машин – вони вже будуть нові, тільки з конвейєра. У даний час машина буде використовуватись саме у нашій області, тому що у ній площа замінування – найбільша у країні”, – сказав він.

За даними ДСНС, площа деокупованих територій Харківської області, які підлягають обстеженню на наявність вибухонебезпечних предметів, становить близько 12,5 тис. кв км. На даний час з 8 вересня обстежено 1 217, 9 га території, 169,5 км автомобільних доріг, 250,1 км ліній електропередачі, 107,6 км залізничних колій та 157,7 км газопроводів, виявлено та знешкоджено 29 382 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Як повідомляв Харків Times, 16 квітня підчас розмінування російських касетних боєприпасів під Харковом підірвалася група саперів. Троє з них загинули, четверо зазнали тяжких поранень