Колишнього керівника «Куп’янського водоканалу» затримано за співпрацю з ворогом

Фото: СБУ

У нещодавно деокупованому Куп’янську Харківської області СБУ затримала керівника місцевого водоканалу за підозрою у колабораційній діяльності.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Співробітники СБУ встановили, що від початку окупації керівник Куп’янського комунального підприємства водопостачання проводив свою господарську діяльність у взаємодії з окупаційною владою – так званою “Военно-гражданской администрацией” м. Куп’янська», – йдеться у повідомленні.

Коли у червні окупанти провели «реорганізацію» підприємства – тобто закрили українське КП “Куп’янський водоканал” та створили на його базі своє, – підозрюваний погодився очолити його, хоча й вже не у якості начальника, а як виконуючий обов’язки.

«Колаборант брав безпосередню участь у засіданнях та службових нарадах окупаційної адміністрації держави-агресора, погоджував з ними свої дії та рішення, агітував звільнених під час “реорганізації” працівників КП оформлятися на роботу до нового підприємства рашистів», – встановила СБУ.

Зараз горе-керівникові повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 КК (колабораційна діяльність у формі провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором). Окрім довгого тюремного терміну, йому загрожує позбавлення права займати начальницькі посади строком на 10-15 років та конфіскація майна.

Як повідомляв Харків Times, 35-річна мешканка смт Куп’янськ- Вузловий Харківської області, яка радо вітала окупантів, навіть стала “зіркою” пропагандистського рашистського тв-каналу “звезда”, після деокупації селища швидко “перевзулася” і дякувала українцям. Але вміння своєчасно зрадити не допомогло жінці – слідчі повідомили їй про підозру ч. 3 ст. 436-2 КК України (визнання правомірною агресії рф проти України з використанням ЗМІ).