Як відбуватимуться аварійні відключення світла у Харківській області – роз’яснення Обленерго

Аварійні відлючення електроенергії у Харківській області відбуватимуться без попередження споживачів і триватимуть до двох годин. Щоб гіпотетичних відключень було менше,  споживачів просять не вмикати потужні електроприлади, зокрема, обігрівачі, пральні машини, праск у час пікових навантажень на електромережу з 17:00 до 22:00 та з 8:00 до 10:00.

Про це Харків Times повідомили у АТ “Харківобленерго”.

За інформацією енергетиків, графіки аварійних відключень електроенергії (ГАВ) вводяться персоналом операторів системи розподілу (ОСР) за розпорядженням диспетчера Регіонального диспетчерського центру Північного регіону НЕК “Укренерго”.

“Це відбувається шляхом відключення живильних ліній і трансформаторів безпосередньо з центрів живлення, без попередження споживачів, при виникненні аварійного дефіциту потужності та зниженні частоти електричного струму, порушенні режимів граничних перетоків або недопустимому перевантаженні устаткування, зниженні рівня напруги в контрольних точках, необхідності запобігання порушенням гранично допустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ України”, – розповіли в енергокомпанії.

Також повідомляється, що термін виконання ГАВ становить до 15 хвилин. Енергетики виконують розпорядження на застосування ГАВ без попередження споживачів та попереднього узгодження з місцевими органами виконавчої влади.

“Тривалість у перерві електропостачання споживачів під час відключення за графіком (ГАВ), як правило, не має перевищувати 2-х годин, а за погодженням з місцевими органами виконавчої влади може становити більший період часу. У складних аварійних ситуаціях допускається багаторазове відключення одних і тих самих ліній за ГАВ з перервою між відключеннями на 1-2 години.”, – попередили енергетики.

Щоб зберегти баланс в енергосистемі і гіпотетичних відключень було менше, ми просимо споживачів мінімізувати підключення до мережі потужних побутових електроприладів: обігрівачі, електроплити, мікрохвильовки, пральні машини, посудомийні машини, праски, кондиціонери, пилососи і тд. Особливо це стосується періодів часу з 17.00 до 22.00 та з 8.00 до 10.00.

Як повідомляв Харків Times, 10 жовтня  рашисти завдали по Харкову дев’ять ракетних ударів, але частину з тих ракет С-300, що летіли на місто, збила наша ППО. Загалом по Україні російські покидьки випустили більше 70 ракет, які забрали життя 11 наших співвітчизників. Рашисти били по енергетичній інфраструктурі, у Харкові та інших регіонах України зникало світло та водопостачання.

За інформацією міністра міністерства розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, внаслідок російських атак 132 об’єкти зазнали пошкоджень, з них понад 20 об’єктів енергетичної інфраструктури. Під час їх відновлення можливі перебої з електроенергією, попередив міністр.