У Харкові оновили чат-бот, який розповідає про стан житла

Фото: city.kharkov.ua

Чат-бот, за допомогою якого харків’яни в режимі онлайн можуть дізнатися, в якому стані знаходиться їхній будинок, оновили.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської міськради.

У новій версії відображається три статуси будівлі – неушкоджена, ушкоджена та відновлена після пошкодження внаслідок бойових дій.

Зокрема, за останній тиждень база даних поповнилася відомостями про 128 відновлених будинків. За інформацією міськради, в частині з них зроблено поточний ремонт (3,7 тис. кв. м покрівлі та понад 12,3 тис. кв. м вікон). В частині – капітальний (3,6 тис. кв. м покрівлі та 1,2 тис. кв. м вікон).

У міськраді відзначили, що обстеження пошкоджених внаслідок російських обстрілів будівель проводиться у два етапи. За результатом кожного складається відповідний акт. Тому у чат-боті можливо два варіанти інформації за наданим запитом:

– ушкоджена – встановлено актом візуального огляду (за таких умов буде повідомлено запланований період комісійного обстеження для встановлення об’єму завданих збитків);
– ушкоджена – встановлено комісійним актом (у цьому випадку буде надано більш ширшу інформацію стосовно наявних збитків та ушкоджень).

У зв’язку з великим об’ємом даних для аналізу, за деякими запитами може бути відсутня інформація щодо відсотків ушкодження систем центрального опалення, водовідведення тощо, але вона постійно знаходиться у процесі наповнення.

З моменту запуску чат-боту «Харків – твій дім» ним скористалися 417 895 разів, зокрема 5 694 запити надійшли упродовж останнього тижня. Наразі у сервісі наявна інформація про 3 535 пошкоджених будівель.

Адреса чат-бота: https://t.me/tviyDimKharkivBot.

Як повідомляв Харків Times, харків’яни, які ще не повернулися додому та хочуть дізнатися, чи в придатному для проживання стані їхній будинок, зможуть скористатися спеціальним чат-ботом.