Рада ухвалила закон про добровільний військовий облік для жінок

Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №6482 “Про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних”. “За” проголосували 297 народних обранців.

Про це Харків Times довідався з повідомлення народного депутата від фракції “Голос” Ярослава Железняка.

за його словами, закон предебачає, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Водночас виняток становлять жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю.

“Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних”, – повідомив нардеп.

Нагадаємо, 5 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що оборонне відомство не має наміру ставити всіх жінок на військовий облік, ЗСУ потребують лише деяких спеціальностей.

7 вересня міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування на рік, до 1 жовтня 2023 року, взяття жінок на військовий облік.