Харків’яни в евакуації можуть дізнатися про стан свого житла

Фото: София Бобок/Facebook

Харків’яни, які ще не повернулися додому та хочуть дізнатися, чи в придатному для проживання стані їхній будинок, зможуть скористатися спеціальним чат-ботом.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської міськради з посиланням на очільника міста Ігоря Терехова.

За його словами, щодня кілька тисяч городян повертаються до Харкова після вимушеного від’їзду, пов’язаного з нападом росії на Україну. Багато хто їде у невідомість, не знаючи, чи є куди повертатися. Щоб позбавити містян цієї невизначенності, створено чат-бот.

Пройшовши просту реєстрацію, харків’яни зможуть дізнатися, наскільки постраждало їхнє житло, чи є у будинку електрика, вода, газ, чи зруйновані цокольний поверх, вхідні групи, і, зважаючи на отримані дані, ухвалити для себе виважене рішення про повернення в місто.

Ігор Терехов повідомив, що за час війни ворог зруйнував понад 2 тис. житлових будинків, 500 з яких не підлягають відновленню. Крім того, обстріли продовжуються, і руйнування настільки глобальні, що в місті не встигли обстежити всі будівлі. Тому, якщо якийсь будинок ще не обстежили, особа отримає повідомлення, що інформація щодо її житла відсутня. У такому випадку потрібно буде почекати кілька днів і знову запросити інформацію в чат-боті.

Відповідь чат-бота виглядає так:

Також міський голова повідомив, що незабаром запрацює телефон для тих, хто з різних причин не зможе скористатися чат-ботом. Про початок його роботи повідомлять додатково.

Ігор Терехов підкреслив, що місто відбудують, і всі, хто втратили домівку, отримають найсучасніше та найкомфортабельніше житло.

Адреса чат-бота: https://t.me/tviyDimKharkivBot.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові відкрили пункти прийому допомоги харків’янам, а також вимушеним переселенцям, які втратили житло через обстріли міста.