В Ізюмі обіцяють розгорнути мобільний шпиталь

Фото: Софія Бобок/Харків Times

Мобільний шпиталь, де надаватимуть медичні послуги первинного рівня, розгорнуть у нещодавно звільненому від рашистських загарбників Ізюмі Харківської області.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації із посиланням на голову ХОВА Олега Синєгубова.

За його словами у місті «є мережа лікарських закладів, які мають різні ступені пошкоджень».

«Ми будемо працювати над їхнім відновленням, а також розгорнемо мобільний шпиталь, де будуть надаватися медичні послуги первинного рівня», – зазначив Синєгубов.

Розгортання шпиталю повинно забезпечити можливість надання ургентної допомоги мешканцям громади, адже приміщення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері постраждало від обстрілів. Частину медобладнання для цього медичного закладу планується доставити з резервних фондів. Зокрема, це монітори пацієнта, апарати ШВЛ та УЗД.

«Все це буде привозитися Міністерством, а частина є в тому мобільному шпиталі який розгортається в Ізюмі. Зокрема буде потребувати вирішення також питання щодо пересувного комп’ютерного томографа, який зруйновано в лікарні», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який нещодавно відвідав Харківську область.

За словами Ляшка, з перших днів деокупації було здійснено моніторинг стану медичної інфраструктури та наявності в лікарнях медичного обладнання. Частина його була зруйнована, частина – вивезена окупантами. Наразі в Міністерстві зібрали потреби щодо обладнання та ліків.

Як повідомив голова ХОВА, в Ізюмі та Балаклії вже відновлює функціонування мережа аптек. У них працюватиме державна програма, за якою люди можуть за рецептом отримати препарати.

Для залучення лікарів до праці у щойно звільненому та значною мірою зруйнованому місті планується, що на території лікарні розташують модульні будинки для лікарів або медперсоналу. Щодо цього обласна влада «вже веде переговори із міжнародними організаціями».

За словами директора Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максима Хаустова, наразі у деокупованих населених пунктах мешкає близько 40% населення, порівняно з довоєнним часом. Так само 30-40% медиків сьогодні працює в лікарнях на цих територіях.

“В окремих лікарнях не вистачає рентгенолога, бракує хірургів, анестезіологів, стоматологів. Усе це будемо вирішувати за допомогою лікарів-волонтерів або лікарів, які працюватимуть вахтовим методом”, – каже Хаустов.

Наразі деокуповані території «підсилено бригадами медицини катастроф МОЗ і центрів екстреної медичної допомоги». Крім того бригади медиків роблять подворові обходи. Зокрема, це стосується людей похилого віку, які часто не звертаються по медичну допомогу через відсутність зв’язку.

Як повідомляв Харків Times, за словами голови ХОВА Олега Синєгубова, на щойно звільнений від рашистських загарбників багатостраждальний Ізюм Харківської області чекає «вкрай важка зима».

Більша частина закладів культури у щойно звільнених Ізюмі та Балаклії Харківської області постраждала від російських обстрілів та мародерства.