Театр у Харкові залишився й «російським», й «імені Пушкіна»

Більшість депутатів Харківської облради, мабуть, добре знаються на "самаровіданні"

На відновленій XII сесії VIII скликання Харківської обласної ради, яка проходить у режимі онлайн сьогодні, 20 вересня, депутати не спроміглися ані позбавити один з найстарших харківських театрів імені російського поета Олександра Пушкіна, ані навіть прибрати з його назви слова «російської драми».

Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Facebook голови фракції партії «Європейська солідарність» в облраді Галини Куц.

«Щойно так хитро на засіданні Харківської обласної ради розказували, що у назві Харківського російського драматичного академічного театру імені Пушкіна треба слово «російський» вилучити, але «великого» Пушкіна залишити. І це вони вирішили комісією», – написала Куц.

Особисто вона подавала пропозицію, щоб прибрати з назви театру і спомин про «російську драму», й ім’я російського поета, але жодна з проголосованих пропозицій не набрала необхідної кількості голосів депутатів обласної ради.

«Жодна пропозиція врешті не пройшла: за мою пропозицію (без “російського” і без “пушкіна”) – 44 голоси, а потрібно 61. За пропозицію залишити в назві театру “пушкіна” і вилучити “російський” – 55 голосів. Врешті, назва театру залишилася, на жаль, колишньою», – сумно констатувала голова фракції ЄС.

Тобто депутати Харківської облради продовжують мертвою хваткою триматися за «своє всьо», не поступаючись ані п’яддю звичного та близького «російського простору». Це не викликає подиву, адже навіть про місцезнаходження значної кількості обласних обранців немає точних відомостей, а значить, для значної їх кількості обстріли та руйнування – не щоденна реальність, а лише згадка у пресі чи соцмережах. Вони не бачать зруйнованого Харкова, де скалками скла щеряться вікна того самого театру. Вони не мають жодного поривання відвідати вщент зруйнований Ізюм та пройтися тим сосновим лісом, де зараз проходить ексгумація здебільшого мирних громадян, вбитих росіянами. Їх не цікавить навіть, скільки загинуло тих, завдяки чиїм голосам вони зараз мають депутатський статус. Вони тримаються за «руській мір» так міцно, ніби мають на серці вкарбовану літеру Z. Це викликає обурення.

І це викликає подив: хіба ці обранці не розуміють, що одразу ж після нашої безперечної Перемоги у цій війні в країні безперечно відбудуться вибори. Вони що, розраховують, що за них іще бодай хтось проголосує?

І ще одне. Тут начальник нашої обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про створення в Харківській області понад 20 військових адміністрацій в адмінмежах об’єднаних територіальних громад. І наголосив, що очолити ці адміністрації мають «керівники, які продемонстрували патріотизм та в найскладніші часи окупації працювали на благо українців». Шановний пане начальнику, наполегливо рекомендуємо вам перевірити, чи немає серед запланованих очільників тих депутатів облради, що не проголосували за зміну назви театру. Адже таке голосування ставить під великий сумнів саме їхній патріотизм, хіба ні?

Як повідомляв Харків Times, 23 червня на засіданні постійної комісії з питань науки, освіти та духовності облради було підтримано пропозицію колективу щодо зміни назви театру.

Харківська обласна рада 2 липня нарешті зібралася на заздалегідь оголошену чергову сесію та розглянула 20 з 53 заявлених питань. Після цього у роботі сесії було оголошено перерву «з технічних причин», оскільки депутати здебільшого від колишньої ОПЗЖ та «Блоку Кернеса» масово скаржилися на «складнощі зі зв’язком».

В адміністративних межах об’єднаних територіальних громад Харківської області ініційовано створення понад 20 військових адміністрацій. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, такі адміністрації повинні очолити люди, які «гідно зарекомендували себе протягом часу російського повномасштабного вторгнення».