У Харківській області виявили 10 російських катівень, шість з них – в Ізюмі

На звільнених територіях Харківської області правоохоронці виявили 10 катівень, де російські військові знущалися над українцями. Шість з них знаходилися в Ізюмі, поблизу якого було виявлено місце масового поховань людей з ознаками насильницької смерті.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення МВС з посиланням на голову Нацполіції України  Ігоря Клименка.

«Ми можемо говорити про ті безчинства, які творилися в наших містах. Заходячи в Балаклію чи в Ізюм, бачимо величезну кількість злочинів, скоєних проти цивільного населення. Виявлено 10 катівень».

Ігор Клименко зауважив, що одна з катівень була розташована в Балаклії – у відділенні місцевої поліції, де в камерах утримували близько 40 осіб. Людей до 48 днів тримали у жахливих умовах, над ними знущалися та катували. Інша катівня з нелюдськими умовами утримання знаходилася в приміщенні друкарні.

«Були тортури – ми бачили на руках у людей сліди від електричних оголених дротів, по яких пускали струм, коли допитували. Були знайдені молотки та удавки. Зараз ми проводимо слідчі заходи для встановлення ступеню отриманих ушкоджень, які отримали люди», – відзначив голова Нацполіції

За словами Ігоря Клименка, ще шість катівень росіяни влаштували в місті Ізюм, яке практично знищили вщент.

Поліцейські уже встановили, які підрозділи діяли у цих катівнях – омон з міста Тольятті, фсб та військовослужбовці так званої «лнр» та підрозділи росгвардії.

Ігор Клименко повідомив, що сьогодні на місці масового поховання людей поблизу Ізюма розпочали роботу слідчі Національної поліції, 10 криміналістичних лабораторій, судмедексперти.

«На сьогодні там нараховується близько 445 захоронень. Характер тілесних ушкоджень, обставини та причини смерті людей будемо встановлювати. Тіла вбитих людей, які поховані там з березня, треба буде ексгумувати та ідентифікувати. Це робота на багато тижнів, але ми доведемо її до кінця і встановимо, хто цим займався», повдомив голова Нацполіції.

Він також зазначив, що серед постраждалих від рук російських загарбників, які знущалися з місцевого населення, є іноземні громадяни – семеро громадян Шрі-Ланки, студенти медичного коледжу.

Ще один важливий та небезпечний аспект роботи поліцейських на деокупованих територіях – це розмінування.

«Робота дуже важка, три дні тому четверо наших працівників отримали достатньо серйозні поранення, один із них повністю втратив ногу, ще троє отримали важкі поранення. Адже на деокупованих територіях величезна кількість мін – протипіхотних, протитанкових, фугасів, розтяжок», – повідомив Ігор Клименко

За його словами, на сьогодні працівники вибухотехнічної служби обстежили 250 гектарів території, знешкодили 6 400 вибухонебезпечних предметів, вилучили понад три тонни вибухівки. Приміром, розмінували міст при в’їзді в Балаклію, замінований 400 кілограмами тротилу, та знешкодили так званий мінний шлагбаум із протитанкових мін.

У деокупованих містах та селах для забезпечення безпеки мирного населення працюють групи реагування поліції та підрозділи спеціального призначення. В Харківську область додатково направлено понад 1000 поліцейських.

На звільнених територіях додатково розгорнуто 16 пунктів контролю та 21 блокпост, де несуть службу працівники поліції, працює понад 30 слідчих груп. За останній тиждень відкрито 204 кримінальні провадження, які пов’язані з воєнними злочинами рф.

Як повідомляв Харків Times, у Балаклії рашисти влаштували катівні у підвальних приміщеннях відділу поліції та у будівлі навпроти – БалДруку. Людей катували в різний спосіб, найлегшим вважалося, коли били струмом.

В Ізюмі правоохоронці почали ексгумацію 450 похованих у лісосмузі тіл, які носять сліди насильницької смерті, а часом і тортур. Серед тіл є дитячі.