Борова під окупацією: ще одна зрадниця та намагання відновити залізничне сполучення Куп’янськ – Святогірськ

Фото часів Другої світової війни

Мешканці Борівьскої громади, яка вже понад місяць перебуває під окупацією, останніми днями чують звуки вибухів з боку Куп’янська, Лиману та інших населених пунктів, де точаться бої.

Про це Харків Times повідомили у Борівській селищній раді.

Водночас на території тимчасово окупованої громади відносно спокійно.

“У деяких населених пунктах громади в різній кількості перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки противника спостерігається на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської і Донецької областей.”, – розповіли у сільраді.

Керує громадою російський військовий комендант, якому допомагають місцеві колаборанти. Також є інформація, що староста найбільшого за кількістю населення старостинського округу Борівської громади також пішла на співпрацю з окупантами. Ходить по домівках місцевих жителів разом з рашистами, веде перепис населення, допомагає російським військовим із розселенням у селі, надає інформацію про місцевих мешканців та навіть пиячить з окупантами.

У селах громади рашистам прислужують деякі місцеві мешканці з числа маргіналів. Окупанти надають їм зброю, певні повноваження та ілюзію влади, щоб контролювати місцеве населення. Користуючись цим, маргіналізовані елементи грабують хати своїх односельців, забирають автотранспортні засоби, хизуються викраденими речами та одягом та вдягають у них своїх дітей.

“У Боровій, Підлимані, Новоплатонівці, Богуславці окупанти активно шукають працівників залізниці, хочуть відремонтувати новоплатонівський залізничний місток та відновити залізничне сполучення Куп’янськ – Святогірськ для своїх військових цілей.”, – розповіли у сільраді.

Деяким жителям громади, які залишилися в окупації, вдається знайти сигнал мобільного зв’язку і додзвонитися до своїх родичів чи знайомих. На диво, зовсім різні люди у таких випадках говорять однаковими фразами: вони, як один, розповідають співрозмовникам, що вдома все добре, а буде ще краще, ніхто нікого не ображає, небезпеки немає, тож треба повертатися додому, відновлювати роботу і т.п. Водночас, є достовірна інформація, що насправді частина таких розмов відбувається в присутності російських військових; і насправді велика кількість людей хоче виїхати з окупації на території, підконтрольні українській владі та не полишає пошуків шляхів для евакуації. Усе це – одна із частин інформаційної війни, яку ведуть окупанти проти України.

Як повідомляв Харків Times, у Боровій окупанти намагаються ввести власний «документообіг» та протирічать самі собі.