Сесія Харківської облради пройде невідомо коли в режимі відеозв’язку

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко підписала розпорядження про проведення позачергової XI сесії облради.

Про це Харків Times повідомила прес-служба Харківської облради.

З тексту розпорядження ясно, що сесія відбудеться в режимі відеоконференції. Але складається враження, що навіть цей режим ані голова ради, ані її депутати не вважають достатньо безпечним для себе. Прес-служба пояснила журналістам, що трансляція сесії не передбачена «з міркувань безпеки». З тих же міркувань про час, коли сесія відбудеться, повідомлять лише депутатам, додатково.

Згідно з розпорядженням, на сесію по суті виноситься два питання. По-перше, зміна Регламенту облради – це пов’язано із тим, що нині список рішень, які можна приймати в онлайн-режимі, обмежений, його хочуть розширити. А друге – прийняття Звернення облради до мешканців області, Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про… «засудження агресії російської федерації (в оригіналі – з великих літер – ред.) та підтримку територіальної цілісності і незалежності України».

Ось так. Наприкінці третього місяця повномасштабного воєнного вторгнення рф в Україну наші обласні народні обранці, нарешті, наважилися виступити «із засудженням та на підтримку». Значна частина області окупована, гинуть мирні мешканці, наші доблесні воїни у запеклих боях відстоюють незалежність батьківщини. А депутати облради тільки-но набралися сміливості, щоб «засудити».

І цілком зрозуміло, чому не передбачається трансляція цього пленарного засідання, хоча й обіцяно, що одразу ж буде викладений у загальний доступ запис сесії. По-перше, невідомо, скільки народних обранців залишається не те, що на території області, але й на теренах держави взагалі. Та, гадаємо, незрозуміло, скільки з них втекли… пробачте, евакуювалися «не у той бік». Запис – то така річ, майже химерна. Жодним чином не хочемо образити всіх депутатів облради. Знаємо, що хтось із них зараз воює з російськими загарбниками у лавах ЗСУ та ТРО, хтось допомагає мирним мешканцям і військовим, ставши волонтерами. Але дуже цікавить, чи назбирається кворум для проведення сесії без депутатів одіозної опзж, та й без частини «Блоку Кернеса» і частини «Слуг народу», які завжди висловлювали свої доволі проросійські позиції.

Незрозумілим залишається й те, чому, власне, ця сесія – «позачергова». Адже раніше облрада заявляла про проведення тієї чергової сесії, що не відбулася ані 23 лютого, ані 3 березня із також непрояснених причин.

Як повідомляв Харків Times, Харківська обласна рада має намір «найближчим часом» зібратися на перше пленарне засідання після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Голова облради Тетяна Єгорова-Луценко навіть заявила, що депутати “мають відчувати себе в тонусі, обласна рада має працювати”.