Адвокат Миколи Харківського просить розглядати справу у закритому режимі

Фото: стоп-кадр видео

Вранці 19 січня у Червонозаводському районному суді м. Харкова розпочалося засідання щодо обрання запобіжного заходу для 16-річного водія Infiniti Миколи Харківського, якого підозрюють у смертельній ДТП на проспекті Гагаріна. Прокуратура просить продовжити утримання під вартою, адвокат Харківського подала клопотання щодо проведення засідання у закритому режимі.

Про це Харків Times дізнався з онлайн-трансляції засідання.

Своє прохання адвокат Інна Данилова мотивувала загрозами, що надходять на її адресу, і тим, що її підзахисний неповнолітній. На її думку, це вагомі причини зробити судове засідання непублічним.

Вона також заявила, що Харківський повністю визнає свою провину, але зазначає, що у його діях не було прямого наміру.

“Щодо складу злочину ДТП, мій підзахисний визнає повністю, він не заперечує той факт, що від його дій настала смерть потерпілого… Це злочин, скоєний з необережності. Він не має прямого наміру. Мій підзахисний порушив правила дорожнього руху, а не скоїв умисне вбивство проти Носова”, – сказала адвокат.

За її словами, її підзахисний їхав зі швидкістю 180 км/год, бо хотів проскочити на червоний сигнал світлофора.

Прокурор заявив, що розгляд запобіжного заходу може бути відкритим. Адвокат потерпілих Ігор Черняк зазначив, що у таких справах суду необхідно дотримуватися балансу інтересів. На його думку, клопотання про проведення засідання у закритому режимі не обґрунтоване. Він нагадав, що представники підозрюваного давали коментарі ЗМІ та брали участь у ток-шоу, і це жодним чином не шкодило інтересам справи, а 19 січня відкритість раптово почала шкодити.

Суддя, вислухавши думку сторін, оголосила перерву на 30-40 хвилин для ухвалення рішення.

Фото: стоп-кадр видео

Сьогодні у Червонозаводському районному суді також мало відбутися підготовче засідання у справі про смертельну ДТП на проспекті Гагаріна, в якому підозрюють 16-річного водія Infiniti Миколу Харківського. Але засідання скасували, оскільки суддя, на яку розподілили цю справу, пішла на лікарняний.

Як повідомляв Харків Times, увечері 26 жовтня на перехресті проспекту Гагаріна та вулиці Одеської у Харкові сталася ДТП. Водій Infiniti виїхав на перехрестя на червоний, забороняючий сигнал світлофора та вдарив автомобіль Chevrolet, який їхав на «зелений». Внаслідок зіткнення водій Chevrolet загинув, ще троє людей отримали травми.

Водій, який скоїв ДТП, за даними поліції, був тверезий. Раніше він був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення на дорогах.

Постраждалі в аварії пасажири Infiniti віком від 16 до 19 років. З різними травмами їх госпіталізували до Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної допомоги.

10 осіб, серед яких підприємці та юристи з Харкова, Одеси та Києва, об’єдналися, щоб не дозволити уникнути покарання 16-річному Миколі Харківському, підозрюваному у смертельній ДТП на проспекті Гагаріна.

У прокуратурі припускають, що до відповідальності можуть притягнути батьків 16-річного Миколи Харківського.

16-підозрюваний у смертельній ДТП визнав свою провину.

Згідно з результатами автотехнічної експертизи, швидкість автомобіля Infiniti під керуванням 16-річного Миколи Харківського в момент зіткнення з Chevrolet, водій якого загинув в аварії, склала 180 км на годину.

24 грудня слідство завершило досудове розслідування щодо 16-річного водія Infiniti.