Харківський коксохім програв у Верховному Суді справу про штраф на 3,4 млн. грн.

Коксовий завод «Новомет» (м. Харків) дійшов до Верховного Суду України, оскаржуючи штраф у 3,4 млн грн, та програв касацію. Тепер підприємство зобов’язане сплатити до бюджету цю суму як компенсацію за завдані екології збитки.

Про це Харків Times повідомили в Офісі генпрокурора.

За інформацією слідства, Держекоінспекція зафіксувала, що Харківський коксовий завод наднормативно викидав забруднюючі речовини в атмосферу.

“Проведені вимірювання та відібрані проби засвідчили наявність наднормативних викидів в атмосферу вуглецю оксиду, азоту оксиду та сірки діоксиду із двох димових труб. Товариство експлуатувало ці димові труби без спеціального дозволу, порушуючи законодавство”, – розповіли в Офісі генпрокурора.

Експертиза Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса». показала, що внаслідок наднормативних викидів коксового заводу екології завдано збитків у розмірі 3 млн 475 тис. грн.

3 червня Господарський суд Харківської області оштрафував коксовий завод «Новомет» на 3,5 мільйона гривень за заподіяну його викидами шкоду екології. та представники підприємства оскаржили це рішення. 19 жовтня Східний апеляційний господарський суд відмовив позивачу та залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким на підприємство було накладено стягнення.

Верховний Суд, розглянувши всі обставини справи, залишив чинним рішення судів попередніх інстанцій про стягнення з ТОВ «Коксовий завод «Новомет» збитків, а його касаційну скаргу – без задоволення.

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2020 року Харківський окружний адміністративний суд ухвалив зупинити роботу заводу до отримання ним дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря. При цьому Харківська обласна прокуратура, підтримавши позов тієї ж Держекоінспекції, вимагала закриття заводу до приведення до ладу очисних систем підприємства.

24 лютого Харківська міська рада звернулася до президента та прем’єр-міністра України з проханням взяти під особистий контроль ситуацію із забрудненням атмосферного повітря при здійсненні діяльності ТОВ «Коксовий завод «Новомет» і дати доручення відповідним установам вжити необхідних заходів.

2 березня міська комісія з надзвичайних ситуацій звернулася до відповідної державної комісії з вимогою заборонити роботу підприємства.

15 березня харків’яни провели черговий пікет під гаслом «Харків’яни мають право на чисте повітря» під стінами Другого апеляційного суду Харкова, де слухалася справа по апеляції «Новомету».

А представники ТОВ «Коксовий завод «Новомет», що оскаржують рішення про тимчасове зупинення підприємства, того дня просто не з’явилися на розгляд своєї скарги.

І нарешті, 24 березня коксовим заводом зайнялася Служба безпеки України – силовики повідомили про підозру директору заводу «Новомет», що постійно забруднює повітря і, не дивлячись на рішення різних інстанцій, продовжує працювати без відповідних документів. Санкція статті передбачає великий штраф або ув’язнення до трьох років.

31 березня стало відомо, що Держекоінспекція дозволила коксовому заводу ще сім років отруювати атмосферу Харкова.

7 квітня противники коксового заводу в Харкові пікетували суд, який повинен був розглянути апеляцію заводу.

У вересні 2021 року Новобаварська окружна прокуратура Харкова затвердила і направила до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства.