Мер Харкова закликає ООН та ЮНЕСКО захистити місто

Ігор Терехов біля частково зруйнованого обстрілом житлового будинку. Фото: Харків Times

Мер Харкова Ігор Терехов звернувся до Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та Генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле з листом, у якому закликає ці організації «захистити Харків».

Про це Харків Times повідомили у Харківській мерії.

Зокрема мер Харкова зазначив, що росія «знищує потенціал України та задовольняє амбіції свого керівництва за допомогою сили з повним попранням міжнародного законодавства».

Він наголосив, що одна з цілей сталого розвитку ООН – це забезпечення справедливої якісної освіти, але через збройну агресію рф «всебічний розвиток наукового й творчого потенціалу харків’ян унеможливлюється».

«Харків протягом останнього століття відомий у світі як місто студентів, молоді та творчої інтелігенції з великою кількістю освітніх та наукових закладів. Однак після початку повномасштабної війни в місті повністю або частково зруйновані 796 освітніх об’єктів, 271 заклад культури, 52 заклади спорту, 34 парки та площі. Повітряна тривога з початку повномасштабного вторгнення тривала більше 172 днів поспіль, 16 годин на добу. Наші діти вимушені вчитися в підземних школах. Ракетним ударом російських військ була зруйнована друкарня видавництва «Vivat» ТОВ «Фактор-Друк», на якій друкувалися підручники для українських шкіл», – зазначив Терехов.

Він від імені жителів міста закликав ООН та ЮНЕСКО «задіяти всі можливі механізми для припинення знищення мирного населення та цивільної інфраструктури Харкова».

«На території України країна-агресор унеможливлює реалізацію освітніх програм ООН. Те, що зараз відбувається в Харкові, загрожує не тільки харків’янам, не тільки Україні. Дії російської федерації – це виклик, загроза для майбутнього всього людства», – вважає харківський мер.

Як повідомляв Харків Times, лише за два дні – вчора, 23 червня, та позавчора, 22 червня, – під час обстрілів Харкова російськими керованими авіабомбами в місті загинули четверо мирних громадян та були поранені більше 60-ти, серед яких п’ятеро дітей.