У Харкові перейменують дві станції метро та близько 370 вулиць та інших топонімів

Фото: Харків Times

Зі станції метрополітену «Пушкінська» вже зняли таблички з назвою.

Про це повідомив кореспондент Харків Times.

Згідно з рішенням міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, яке прийнято 26 квітня, в Харкові перейменують дві станції метро: «Пушкінська» – на «Ярослава Мудрого», а «Південний вокзал» – на «Вокзальну».

Друге перейменування особливо не обговорювалось та не викликало дискусій: вокзал станції «Харків-Пасажирський», що знаходиться на сході від центру міста, був «південним» хіба що по відношенню до Москви. Втім, залізниця, до якої відноситься станція, і досі називається «Південною», попри те, що Укрзалізниця ініціювала її перейменування, в рік тому навіть пройшло голосування в «Дії» з вибору нової назви.

А ось перше, навпаки, викликало неабияку дискусію. Найменування її «Ярослава Мудрого» відстоював розташований поруч однойменний Юридичний університет, який свого часу дав назву і вулиці Ярослава Мудрого (колишня Басейна, у часи комуністичного та посткомуністичного режиму – Петровського). НТУ «Харківський політехнічний інститут» виступав за варіант найменування на свою честь – «Політехнічна». Педуніверситет, автомобільно-дорожній, біотехнологічний, фармацевтичний, розташовані неподалік, від участі в процесі утримались. Міськрада навіть оголосила голосування в інтернеті щодо назви цієї станції. Пропонувалося три варіанти: окрім зазначених – ще «Нагорна», оскільки станція знаходиться у Нагорному районі – так традиційно називають цю частину центру старі харківці. «По новій назві для «Пушкінської» відбулося голосування містян, нарешті справжнє. Перемогла назва Ярослава Мудрого. Я голосувала за Нагірну», – прокоментувала рішення депутат міськради, член топонімічної комісії Ірина Гончарова.

Окрім того, було розглянуто перейменування 367 топонімів. З повним списком можна ознайомитися за посиланням. Детальній розповіді про ці перейменування ми присвятимо окрему публікацію – але після того, як Ігор Терехов таки підпише відповідне розпорядження.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міськрада на своїй позачерговій сесії 26 січня перейменувала одразу 65 топонімів, назви яких були пов’язані з росією та її союзниками – здебільшого у Київському та Холодногірському районах.