Нам вдалося не тільки ліквідувати наслідки руйнувань, а й суттєво модернізувати систему опалення Харкова – ХТМ

Фото: ХТМ

Комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» (ХТМ) зустрічає свій 90-річний ювілей чималими досягненнями, не дивлячись на труднощі вже другого року російського повномасштабного вторгнення. На підприємстві заявляють, що «вперше, за останні десятиліття існування «Харківських теплових мереж», труби міняли швидше, ніж їх розривало від старості». В цілому попри війну ХТМ вдалося реформувати й фактично переформатовати систему опалення великого міста.

Про це Харків Times повідомили у ХТМ.

За останній рік замінено понад 500 км труб, вперше за останні десятиріччя виконано понад 400 капітальних ремонтів внутрішньобудинкових систем, реконструйовані 21 ЦТП, 20 магістральних камер, запрацювала система диспетчеризації SKADA, вдалося замінити понад 800 теплових  рамок  у підвалах будинків.

«Система теплопостачання Харкова, яка ще вчора була громіздким раритетом, в екстремальних умовах війни перетворюється  на  високотехнологічну і максимально автономну систему теплопостачання», – вважають у ХТМ.

І з цим можна погодитись, принаймні з огляду на те, що в нинішньому опалювальному сезоні 95% будинків були підключені до системи теплопостачання лише за тиждень. Пригадаємо що до вторгнення колишньому керівництву тепломереж на це треба було від двох тижнів до більше місяця (усі ще пам’ятають, як покійний мер Генадій Кернес всередині грудня 2018 року обіцяв «загубити» колишнього начальника ХТМ Сергія Андрєєва, якщо гарячу воду на Олексіївку не дадуть до нового року?). Не загубив, це сталося вже при наступному міському голові – Ігореві Терехову.

А тепер згадаємо, що за минулу зиму опалювальну систему міста через російські обстріли критичної інфраструктури та блекаути доводилося перезапускати з нуля вісім разів. І ХТМ із цим впоралися.

Сьогодні Харків максимально використовує допомогу від іноземних держав, яку отримують в тому числі й тепловики.

«У жодному місті України немає стільки сучасних котелень, як у  Харкові, в тому числі , на Північній Салтівці.  Це вже справжня Європейська теплоенергетика, яка вміє заощаджувати дорогий ресурс. А економія  – невід’ємна  складова  Незалежності», – повідомили на підприємстві.

Витребувана суворими часами децентралізація, потрійний запас міцності та «тотальне резервування всього, що тільки можливо», – ось із чим ХТМ стикається сьогодні.

«31 блочно-модульна котельня та  10 модернізованих локальних (невдовзі їх стане більше), повністю реконструйовані джерела теплопостачання Північної Салтівки, навіть для мирних часів це – Перемога, для війни – диво. Для Харкова – сувора буденність», – вважають тепловики.

Фото: ХТМ

Як повідомляв Харків Times, 19 грудня 2018 року  тодішній мер Харкова Генадій Кернес пообіцяв директору КП «Харківські теплові мережі» Сергію Андрєєву «загубити» його , якщо в Олексіївському житловому масиві до нового року не буде гарячої води.

Обіцянку Кернеса виконав і таки Андрєєва «загубив» вже наступний мер міста Ігор Терехов у січні 2021 року. Терехов тоді зазначив, що «за роки роботи Сергія Андрєєва підприємство не показало позитивних результатів».

На сесії Харквської облради у жовтні начальник ХОВА Олег Синєгубов прогнозував, що наступна зима та опалювальний сезон у Харківській області будуть значно важчими за минулорічні.

У квітні КП «Харківські теплові мережі» заявило про отримання  п’яти газових генераторів, завдяки яким котельні зможуть працювати автономно, без зовнішнього електроживлення, забезпечуючи містян теплом та гарячою водою.

У травні в Харкові до початку опалювального сезону 2023-2024 р. планували встановити та запустити 13 мобільних котельних. Такі установки здатні працювати на генераторах, тож вироблятимуть тепло для харків’ян, незалежно від того, є світло в мережі чи ні.

У липні в п’яти районах Харкова встановили 14 блочно-модульних котелень, які здатні подавати тепло навіть під час блекауту.

У вересні для безперебійного забезпечення теплом Північної Салтівки, одного з найбільш постраждалих від російських ударів району, побудували резервну теплотрасу довжиною 3 км.