Для обігріву Північної Салтівки побудували 3 км резервної теплотраси

Фото: Харківські теплові мережі

У Харкові для безперебійного забезпечення теплом Північної Салтівки, одного з найбільш постраждалих від російських ударів району, побудували резервну теплотрасу довжиною 3 км. Будувати тепломагістраль розпочали у березні минулого року в районі ринку біля станції метро Академіка Барабашова.

Про це Харків Times повідомили у КП “Харківські теплові мережі”.

“3 кілометри траси, діаметром 600 міліметрів відтепер забезпечать Північну Салтівку альтернативним теплом від великої котельні, що є елементом резервування.”, – розповіли на підприємстві.

Теплоносій на будинки планують подавати через теплорозподільчі мережі локальних котелень, в яких зараз проводять тотальну реконструкцію. Тут міняють усе начиння – від котлів, до димоходів. Головний принцип перебудови – резервування скрізь, де тільки можливо. Працівники “ХТМ” розробляють запасні канали теплопостачання, також встановлюють додаткове обладнання.

Так, у локальних котельнях, замість громіздких старих котлів працюватимуть не три, а 4 або 6 котлів, які можна вмикати по черзі.

Водночас проводять заміну внутрішньобудинкових мереж. Замість старого заліза, яке розмерзлося під час обстрілів у найгарячіші дні, встановлюють сучасний пластик. Це швидко і надовго, кажуть на підприємстві.

На балансі Салтівської філії «Харківських теплових мереж» більше 1000 багатоповерхівок, понад 300 кілометрів теплових мереж, 13 локальних котелень. На цю ремонтну кампанію було вперше в історії підприємства, заплановано 84 капітальні ремонти внутрішньобудинкових систем. Проте усі вони будуть завершені до початку опалювального сезону, запевнили комунальники.

Як повідомляв Харків Times, у п’яти районах Харкова встановлюють модульні котельні.