“Харківобленерго” заявило про спробу підсанкційного олігарха Новинського захопити контроль над підприємством

Акціонерне товариство “Харківобленерго” заявило про спробу підсанкційного проросійського олігарха Вадима Новинського захопити контроль над підприємством .

Про це Харків Times дізнався із заяви компанії.

У документі зазначається, що на другий рік повномасштабного вторгнення одіозний проросійський олігарх Вадим Новинський залишається акціонером АТ “Харківобленерго” через підконтрольну компанію “Смарт Холдинг”: йому належить майже 25 відсотків акцій підприємства.

«Вказане становище не змінили ані рішення суду про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій Новинським, ані персональні санкції, накладені на олігарха Президентом України. Тобто, якщо є ресурси та медійний вплив, можна ігнорувати суди та рішення голови держави», – зазначає керівництво компанії.

Зважаючи на персональні санкції, накладені на Новинського ще у грудні 2022 року, він не мав права голосувати на загальних зборах АТ “Харківобленерго” через свою компанію. Вказане обмеження встановлюється законом і технічно забезпечується депозитарною установою, на рахунках якої перебувають акції Новинського, в даному випадку ТОВ “Стандарт”.

«Тобто держава, реалізуючи санкційну політику щодо таких осіб, чітко вказала: активи ми у вас заберемо пізніше, після запровадження дієвого механізму їх вилучення, але зараз ви як ворожі агенти не повинні впливати на управління цими активами. Цілком справедливе, логічне рішення, забезпечене законом. Проте напередодні загальних зборів АТ “Харківобленерго”, які відбулися 25.12.2023, якимось незрозумілим чином акції Новинського знову стали голосуючими. При цьому на вказаних загальних зборах розглядалося питання обрання нового складу Наглядової ради – органу, який призначає і звільняє керівництво товариства та вирішує інші важливі питання діяльності підприємства. Отже, Вадимом Новинським та фактично підконтрольною йому депозитарною установою ТОВ “Стандарт” було повністю проігноровано вимоги закону та указу Президента України з метою захопити владу в АТ “Харківобленерго”. Вказане стало можливим за сприяння підконтрольної “Смарт Холдингу” депозитарної установи, яка при заміні програмного забезпечення подала до ПАТ НДУ недостовірні дані без урахування санкцій, застосованих РНБО та затверджених указом Президента України», – йдеться у заяві.

Керівництво “Харківобленерго” нагалосило, що підприємством є стратегічним, і від нього залежить електропостачання всієї прифронтової області. «Вищезазначені дії в умовах військової агресії та постійних атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури є недопустимими та повинні бути негайно припинені Службою безпеки України та Міністерством юстиції України», – підкреслюється у документі.

Як повідомляв Харків Times, 26 травня харківські енергетики отримали засоби для захисту співробітників та зміцненню енергосистеми області, які надало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).