СБУ викрила колаборантку, яка підбирала працівників для окупаційної адміністрації у Вовчанську

Фото: СБУ

Співробітники Служби безпеки України викрили 38-річну мешканку Вовчанська, яка під час окупації міста добровільно пішла на співпрацю з ворогом та отримала “посаду” в так званій “Военно-гражданской администрации Волчанского района Харьковской области”.

Про це Харків Times повідомив речник Управління Служби безпеки України Харківської області Владислав Абдула.

«В окупаційній адміністрації жінку призначили на посаду начальника відділу кадрового забезпечення. З липня до вересня 2022 року колаборантка займалася підбором кадрів для окупаційної адміністрації, проводила співбесіди з особами, які виявили бажання працювати на окупантів, представляла потенційних колаборантів гауляйтеру Вовчанського району. Також, вона готувала трудові договори і накази про призначення на посади в окупаційній адміністрації, формувала особові справи співробітників незаконного органу, надавала консультації з питань трудового законодавства за законами держави-агресора», йдеться у повідомленні.

Напередодні деокупації регіону зловмисниці вдалося втекти на територію рф, де вона поки що переховується від українського правосуддя. На підставі зібраних доказів слідчі заочно повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу (колабораційна діяльність). За такий злочин колаборантці загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Викриття та документування протиправної діяльності здійснювали співробітники СБУ Харківської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Як повідомляв Харків Times, колаборантка Зоя Фінько, яка під час окупації очолювала у місті Куп’янську фейкове «управління пенсійного фонду» так званої «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області», отримала 10 років тюрми.

Слідчі повідомили про підозру у колабораційній діяльності мешканці Куп’янського району. Жінка добровільно пішла працювати у створену російськими окупантами “адміністрацію”, ставши відповідальною за соціальну сферу.