Начальниця фейкового “пенсійного фонду” окупантів у Куп’янську отримала 10 років тюрми

Колаборантка Зоя Фінько, яка під час окупації очолювала у місті Куп’янську фейкове «управління пенсійного фонду» так званої «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області», отримала 10 років тюрми.

Про це Харків Times повідомив речник Управління Служби безпеки України Харківської області Владислав Абдула.

Заочну підозру колаборантці слідчі СБУ оголосили у липні минулого року, коли місто Куп’янськ ще було окуповане рашистами

Під час судового розгляду встановлено, що зловмисниця добровільно пішла на співпрацю з окупантами та власноручно склала відповідну заяву гауляйтеру Харківської області Віталію Ганчеву. До цієї заяви вона додала власну автобіографію, згоду на обробку персональних даних та інші документи.

«На цій посаді колаборантка організовувала збір та облік відомостей про осіб, яким видавалася матеріальна допомога від окупантів, організовувала видачу українським пенсіонерам довідок-замінників замість втрачених або відсутніх пенсійних посвідчень, здійснювала набір нових співробітників до цього незаконного органу, а також керувала незаконного створеними окупантами підрозділами фейкового «пенсійного фонду» у Вовчанському, Ізюмському, Харківському та Куп’янському районах», – йдеться у повідомленні.

Про усі зібрані дані та проведену роботу зловмисниця звітувала до “военно-гражданской администрации” рашистів. За даними СБУ, незаконно зібрані персональні дані мешканців окупованих районів могли бути використані загарбниками для нав’язування їм у подальшому російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора.

Під час деокупації району колаборантка втекла на територію російської федерації, де продовжує співпрацювати з державою-агресором.

За матеріалами СБУ суд заочно визнав зловмисницю винною за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив їй 10 років тюремного ув’язнення. До того ж суд конфіскував у дохід держави все належне їй майно: три квартири у Харкові та Куп’янську загальною площею майже 140 кв.м, три земельні ділянки на понад 7 гектарів та легковий автомобіль марки «Рено».

Як повідомляв Харків Times, 12 років проведе за гратами 54-річний мешканець Куп’янська, який працював «експертом-криміналістом» у окупантів