До 12 років ув’язнення засудили окупаційного криміналіста з Куп’янська

Фото: Владислав Абдула/Facebook

12 років проведе за гратами 54-річний мешканець Куп’янська, який працював «експертом-криміналістом» у окупантів. Суд визнав його винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

За інформацією слідства, зловмисник добровільно погодився зайняту посаду в окупаційному «мвс рф». Як розповіли у прокуратурі області, колаборант подав заяву, анкету, автобіографію та уклав «трудовий договір» з очільником окупаційної адміністрації.

“«Експерт» відбирав відбитки пальців у учасників АТО, яких незаконно утримували окупанти. Вказана «слідча дія» ставала підставою для фабрикування справ проти громадян.”, – розповіли у прокуратурі.

За свою «роботу» він отримував заробітну плату в російських рублях.

Наприкінці лютого цього року правоохоронці затримали “експерта” у м. Куп’янськ, де він переховувався в одному з приватних будинків.

Вироком Київського районного суду м. Харкова поплічника ворогів засуджено до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 10 років з конфіскацією майна.

Вирок суду ще не набрав законної сили, бо триває строк на апеляційне оскарження.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові судитимуть 31-річного посібника ворогів з Куп’янська. Під час тимчасової окупації міста добровільно працював у створеному ворогом псевдоправоохоронному органі – «Управлении внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области».