СБУ викрила колаборантку, яка збирала для ворогів персональні дані мешканців Куп’янщини

Фото: Владислав Абдула/Facebook

Слідчі повідомили про підозру у колабораційній діяльності мешканці Куп’янського району. Жінка добровільно пішла працювати у створену російськими окупантами “адміністрацію”, ставши відповідальною за соціальну сферу.

Про це Харків Times повідомив речник Управління Служби безпеки України Харківської області Владислав Абдула.

За оперативною інформацією, у червні минулого року ворожа пособниця погодилась зайняти посаду “исполняющей обязанности помощника начальника отдела Кондрашевского территориального отдела военно-гражданской администрации Купянского района Харьковской области”.

На цій посаді колаборантка збирала дані місцевих мешканців у відомості для подальшої виплати матеріальної допомоги від окупантів.

“За даними СБУ, незаконно зібрані персональні дані мешканців окупованих районів могли бути використані загарбниками для нав’язування їм у подальшому російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора.”, – повідомив Владислав Абдула.

Крім того, жінка займалася ремонтом опалювальної системи у школі, де планувала розмістити російських військових. Вона також вела облік інформації, яка стосувалась перейменування вулиць у одному із сіл громади.

Як розповів начальник слідчого управління ГУ Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов, на бік ворогів відразу пілся захоплення Гусинки перейшла староста цього села.

Дії прибічниці окупантів слідчі кваліфікували за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). За такий злочин передбачене від п’яти до десяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляв Харків Times, колаборантка Зоя Фінько, яка під час окупації очолювала у місті Куп’янську фейкове «управління пенсійного фонду» так званої «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області», отримала 10 років тюрми.