Стало відомо, як буде організовано навчання дітей у харківському метро

Підготовка приміщень для навчання на станції метро "Університет". Скриншот: Харківська міська рада

Навчання дітей в офлайн-режимі буде організовано з 1 вересня на станціях Харківського метрополітена «Університет», «Перемога», «Метробудівників», «Тракторний завод» та «Академіка Павлова».

Про це розповіла журналістам очільниця Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко, повідомив кореспондент Харків Times.

Деменко нагадала, що згідно рішення Ради оборони області, навчання в школах може бути організовано лише за наявності в них спеціалізованих укриттів. «Таких споруд в школах міста немає», – зазначила вона. Найпростіші укриття є в 126 з 184 шкіл міста, але вони не можуть бути використані, бо не гарантують повну безпеку. В той же час, метро абсолютно безпечне.

На станціях метро облаштовано 17 кабінетів площею по 40 кв. метрів, в яких одночасно навчатиметься 20 дітей. Класи облаштовані партами, дошками та іншим обладнанням.

Класи будуть збірними, тобто в них вчитимуться діти з різних шкіл одного району. За дитиною зберігається можливість повернутися до онлайн-навчання у своїй школі. Вести уроки будуть найкращі учителі міста. «Всі, хто будуть працювати в метро, отримуватимуть доплату» – пообіцяла Деменко.

Окрім учителя, з кожним класом працюватиме тьютор – їх набиратимуть з учителів та вихователів дитячих садків. Тьютори допомогатимуть вчителю зустріти дітей, розмістити їх у кабінеті, організувати харчування, відпочинок на перервах тощо. Також на кожній станції знаходитиметься медичний працівник, психолог, охорона.

Дітей підвозитимуть до станцій метро комунальні автобуси, які будуть збирати їх біля шкіл за місцем проживання й після занять відвозитимуть їх назад. Проїзд на цих автобусах буде безкоштовним. В кожному автобусі дітей супроводжуватиме педагог. Втім, багато батьків сказали, що їм зручніше під’їхати з дітьми до відповідної станції на метро.

У 23 класах буде навчатися близько 25% харківських першокласників. «Два-три дні (на тиждень – ХТ) діти будуть навчатись офлайн і два-три дні – онлайн в одного і того ж вчителя», – сказала Деменко. Вона уточнила, що перші та другі класи навчатимуться офлайн три дні на тиждень, а треті та четверті – два дні.

На сьогодні сформовано 60 класів, в яких навчатимуться трохи більше тисячі дітей – в основному учнів початкової школи. 23 класи з цієї кількості – першокласники. «Старшокласники поки що не виявили бажання вчитися офлайн», сказала Деменко. Вона пов’язує це з тим, що вони вже звикли до дистанційного навчання.

Діти навчатимуться у дві зміни: перша – з 9 до 12 годину, друга – з 13 по 16 годину. Тобто, кожного дня в одному кабінеті працюватиме два класи. Кожного дня в офлайн-форматі у дітей буде по три уроки. Для початкової школи це читання, математика, письмо; для середньої школи – українська мова і література, математика, історія. Всі інші предмети вивчатимуться в режимі онлайн.

На перервах з дітьми працюватимуть тьютори та психологи, але вони будуть знаходитися у метро, не виходячи на вулицю. Також буде організовано харчування дітей – вони отримуватимуть ланч-бокси, які для них готуватиме комунальне підприємство «Комбінат дитячого харчування». «Це буде екологічний паперовий ланч-бокс, в якому буде, наприклад, булочка, котлета, трошки салату, сік або чай. Тобто, це буде те, що дитині зручно з’їсти за її партою», – сказало Деменко.

1 вересня дітей очікують святкування Дня знань, а вже з понеділка розпочнеться навчання.

Як повідомляв Харків Times, у Харківському метрополітені йдуть роботи з облаштування шкільних класів для очного навчання дітей.

На п’яти станціях Харківського метрополітену облаштовують 60 класів, де зможуть навчатися 1003 дитини.