У метро Харкова зможе навчатися тисяча школярів

Харківське метро. Зима 2022-2023 років

На п’яти станціях Харківського метрополітену облаштовують 60 класів, де зможуть навчатися 1003 дитини. До підземної «школи» ходитимуть учні молодших класів.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Telegram мера Харкова Ігоря Терехова.

«Заклади загальної середньої освіти, як і планувалося, почнуть навчальний рік у дистанційному режимі. Паралельно з цим працюватиме офлайн-формат, згідно з яким кілька разів на тиждень діти очно відвідуватимуть заняття у безпечних приміщеннях метрополітену», – написав Терехов.

За його словами, станом на вчора, 28 серпня, у місті «сформовано вже 60 таких класів на 1003 дитини». Хоча мер не втрачає ентузіазму та вважає, що до першого вересня «є ще кілька днів», тож «робота у цьому напрямку триває».

За словами директорки Департаменту освіти Харківської міської ради Ольги Деменко під час зустрічі з освітянами, навчання у «підземній школі» на п’яти станціях метро розпочнеться 4 вересня.

«Визнані такими, що можуть використовуватись, п’ять станцій метро. Наразі завершується облаштування класів. Визначено 19 базових ліцеїв, в яких створено 65 додаткових класів. Крім вчителів, у класах у метрополітені працюватимуть педагоги-тьютори, психологи, медичні працівники. Освітній процес здійснюватиметься у змішаному форматі», – сказала Деменко.

Директорка департаменту нарешті визнала, що у школах міста наразі немає захисних споруд, які б відповідали вимогам безпеки, а є лише простіші укриття.

Незрозумілим залишається питання, що робитимуть ті малюки, які не потрапили до «19 базових ліцеїв». Адже ще станом на червень у Харкові подали заяви на вступ до першого класу шість тисяч дітей. Департамент освіти міськради розраховував, що до кінця літа школи матимуть дев’ять тисяч таких заяв. А вчити у метро в дві зміни планують тисячу, причому це – учні 1-4 класів. Схоже, спостерігається певна нерівність у підходах до школярів, бо лише 1/9 учнів молодших класів матиме те, про що сама Деменко казала у червні в інтерв’ю Суспільному.

«Для шестирічок онлайн — це просто катастрофа. Дитину треба соціалізувати, навчити дружити, навчити працювати у колективі, елементарно тримати спину, олівець чи ручку — хто цьому навчить?» – хвилювалася директорка Департаменту освіти.

Й справді, хто навчить цьому абсолютну більшість харківських першокласників 2023 року? І де? І за якими критеріями відбиратимуть тих малюків, яких все ж таки навчать?

Мер Терехов розповів, що «буквально вчора» отримав проект бомбосховища на 400 місць вартістю 56 млн гривень, «зробленого за всіма умовами». І місто має намір, буквально «відриваючи кошти від інших галузей», таке бомбосховище побудувати, бо «освіта – це головне». Але й це не рятує.

Як завжди, кожен крок міської влади Харкова у напрямку переводу освітнього процесу в школах міста у змішаний формат породжує нові питання, з якими владі доведеться розбиратися. А за два дні почнеться учбовий рік – четвертий рік дистанційного навчання для дітей значної частини України.

Як повідомляв Харків Times, у Харківському метрополітені йдуть роботи з облаштування шкільних класів для очного навчання дітей.