Харківський СІЗО: антисанітарія, переповнені камери, не приймають посилки від родичів

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали Харківський слідчий ізолятор та знайшли низку серйозних порушень.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Уповноваженого Дмитра Лубінця.

Група моніторингу виявила, зокрема, недотримання правил санітарії та гігієни в камерах, а також порушення встановлених норм площі в результаті перенаповнення камер. В окремих спальних приміщеннях ліжка розташовані впритул одне до одного, що порушує право засуджених на приватність. Зафіксоване порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу. Встановлене спільне розміщення осіб, взятих під варту, та засуджених, у результаті чого порушуються вимоги Закону України «Про попереднє ув’язнення».

«Також при конфіденційному спілкуванні з групою НПМ більшість ув’язнених та засуджених розповіли, що адміністрація установи взагалі не приймає посилки», – йдеться у повідомленні.

Уповноважений запевнив, що для усунення порушень «буде вжито усіх заходів, передбачених законодавством, а також попередження їх у подальшому».

На час відвідування в установі перебував 1521 ув’язнений та засуджений.

Зазначимо, що в слідчих ізоляторах утримуються люди, щодо яких було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також засуджені після вироку до направлення до установи відбуття покарань. Тобто в умовах, які, судячи з фото, складно назвати людськими, утримуються здебільшого українці, провина яких не доведена судом.

Як повідомляв Харків Times, у липні 2020 року моніторингова група офісу омбудсмена також виявила порушення у державній установі «Харківський слідчий ізолятор».