Які харківські виші планують змішану форму навчання

Фото: Харків Times

З 1 вересня переважна більшість закладів дошкільної, шкільної, фахової передвищої та вищої освіти у Харкові та області працюватимуть у дистанційному форматі.

Про це Харків Times довідався з брифінгу директора Департаменту науки і освіти ХОВА Олексія Литвинова.

За словами чиновника, форму онлайн навчання обрали більше 90% закладів дошкілля, за виключенням 15 дитсадків у Лозівській ТГ та 3 приватних закладів у м. Харків.

Схожа ситуація і в сегменті загальної середньої освіти. Станом на 10 серпня 11 шкіл області (це приблизно 1,5% від їх загальної кількості) планують організувати навчальний процес у змішаному форматі.

Якщо дозволить безпекова ситуація, то вчитися офлайн та онлайн будуть близько 3 тис. школярів у трьох громадах області. Це 8 закладів Зачепилівської, 1 – Кегичівської та 2 – Сахновщинської ТГ.

Планують змішану форму навчання 5 закладів вищої освіти: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського, Харківський національний медичний університет.

Існує два ключових критерія, за якими визначається формат навчання у цьому навчальному році, повідомив Олексій Літвінов.

“Це забезпечення безпеки і врахування думки всіх учасників освітнього процесу: батьків, учителів, дітей й адміністрації цих закладів”, – пояснив чиновник.

Він уточнив, що створені в закладах освіти безпекові умови будуть перевіряться.

Раніше начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомляв, що 34 заклади освіти області планують проводити навчання за змішаним форматом: 18 дитсадків, 11 шкіл, 5 вишів.

Як повідомляв Харків Times, 7 липня Рада оборони Харківської області прийняла рішення про дозвіл на повернення учбових закладів до очної форми навчання. Остаточне рішення про онлайн чи офлайн-форму навчання ухвалювати власники та керівники закладів.

За результатами перевірки стану укриттів в навчальних закладах Харківської області показала, що тільки 82 сховища відповидають вимогам безпеки, закріплених у ДБН В.2.2-5-97 Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту.