Тільки 82 укриття у навчальних закладах Харківщини відповідають вимогам безпеки

Фото: Харків Times

У Харківській області учні навчатимуться офлайн, якщо у навчальному закладі буде укриття, що відповідає вимогам ДБН В.2.2-5-97 Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на виступ очільника ХОВА Олега Синєгубова під час брифінгу 12 липня.

«Насамперед це сигнал до органів місцевого самоврядування щодо необхідності облаштування укриттів і приведення їх до відповідних вимог. Необхідно працювати над тим, щоб захисних споруд з’являлося більше. Крім того, рішення щодо можливості офлайн-освіти будуть ухвалювати самі навчальні заклади. Тобто надається можливість комбінованої форми навчання. Наприклад, це дозволить проводити окремі практичні заняття в укриттях зі школярами або студентами», – сказав Олег Синєгубов.

Він додав, що при сигналі повітряної тривоги дітей обов’язково мають переводити в укриття.

Закріплені у ДБН критерії безпеки передбачають, що в навчальному закладі мають бути позначені шляхи евакуації. Безпосередньо в укритті – працююча системи вентиляції та пожежної сигналізації, водопостачання та каналізації, запаси води та медикаментів. Цим вимогам відповідають лише 82 укриття, повідомив під час брифінгу т.в.о. начальника ГУ ДСНС України у Харківській області Сергій Чабань.

Рятувальник зауважив, що 13 навчальних закладів області залишаються на тимчасово окупованій території. Під контролем української влади – 1591 заклад освіти, з яких 712 пошкоджені або зруйновані ворогом.

“На 104 об’єктах освіти розташовано 120 захисних споруд. З них 82 споруди визнані придатними для використання за призначенням. «Це ті споруди, котрі відповідають нормам ДБН В.2.2-5-97 «Будинки та споруди. Захисні споруди цивільного захисту», «Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», затверджених наказом МВС України від 09.07.2018 № 579”, – уточнив Сергій Чабань.

Звертаючись до керівників освітніх закладів він додав, що необхідно провести навчання по реагуванню на сигнал повітряної тривоги, та разом визначити ті об’єкти, де можливо проводити офлайн-навчання.

Начальник ГУ НПУ в Харківській області Володимир Тимошко розповів, що працівники поліції спільно з ДСНС наразі проводять перевірку наявності укриттів та бомбосховищ у приміщеннях навчальних закладів та їх відповідності до безпечного використання.

«Якщо ваш заклад вирішив працювати, бере на себе відповідальність за те, що там будуть діти перебувати, то перш за все ДСНС і поліція перевірять, чи є у закладі відповідне укриття і як ви будете реагувати на ту чи іншу небезпеку», – сказав Володимир Тимошко.

Як повідомляв Харків Times, 7 липня Рада оборони Харківської області прийняла рішення про дозвіл на повернення учбових закладів до очної форми навчання. Остаточне рішення про онлайн чи офлайн-форму навчання ухвалювати власники та керівники закладів.

У Чугуївській громаді Харківської області вирішили, що у наступному навчальному році діти навчатимуться онлайн. Від навчання за партами у громаді відмовилися через неможливість організувати безпечний та ефективний учбовий процес.