Харківський пристрій для розмінування отримав сертифікат

Фото: ХОВА

Пристрій для підготовки ґрунту для гуманітарного розмінування, який створили харківські інженери, отримав сертифікат відповідності.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації із посиланням на її начальника Олега Синєгубова.

«Це дуже важлива подія, адже Харківщина одна з найбільш засмічених боєприпасами областей. Окупанти замінували все: узбіччя, дороги, поля, лісові стежки, рекреаційні зони. Дякуємо вітчизняним інженерам, науковцям, саперам за цей величезний внесок!» – сказав Синєгубов.

Перевагами пристрою, зробленого на основі трактора Т-150, є легкість у користуванні та можливість його обслуговування й ремонту в Україні.

«Вона здатна знешкодити як протитанкову, так і протипіхотну міни, а також так звані «розтяжки». Такі механізми у технічному плані не поступаються закордонним аналогам. Важливо, що ця машина роботизована, нею керує оператор з безпечної відстані», – йдеться у повідомленні ХОВА.

Синєгубов висловив намір запускати новий харківський пристрій у виробництво.

«Тепер можна розпочинати масове виробництво. Переконаний, завдяки таким винаходам значно пришвидшимо розмінування територій Харківщини!» – зазначив він.

Фото: ХОВА

Як повідомляв Харків Times, зранку сьогодні, 2 серпня, під час розмінування поля біля селища Явірське Ізюмського району Харківської області підірвався трактор Т-150 на дистанційному керуванні.