Ділки з Харкова підробляли водійські права для всієї України

У Харкові викрили групу з чотирьох осіб, яка займалася підробкою офіційних документів і подальшим збутом фальшивок. Ділки спеціалізувалися, зокрема, на підробці водійських посвідчень, свідоцтв про закінчення автошколи.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, групу організували у 2022 році 43-річний чоловік, який наразі перебуває у в’язниці, і 40-річна жінка. До своєї діяльності вони залучили 23-річного сина жінки та свого 22-річного знайомого, який має необхідні навички та досвід у підробці документів. Він навіть був судимий за аналогічний злочин.

Зловмисники виготовляли фальшиві водійські посвідчення, свідоцтва про закінчення навчання в автошколі, підробляли технічні паспорти та документи, необхідні для розмитнення автотранспорту.

“Ділки шукали клієнтів, розміщуючи в соціальних мережах оголошення про виготовлення в короткий строк офіційних документів різного виду, зокрема посвідчень водія. Після обговорення деталей та отримання оплати підозрювані надсилали замовникам фейкові документи з імітацією захисних голографічних елементів.”, – розповіли в прокуратурі

Підроблені документи зловмисники збували по всій території України. Вартість одного посвідчення складала 7 тисяч гривень.

Слідчі повідомили про підозру всім учасникам групи за фактами підроблення офіційних документів з голографічними захисними елементами, вчиненими організованою групою (ч. 3 ст. 199, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України).

Під час обшуків у підозрюваних вилучили спеціальне обладнання та матеріали, макети, штампи тощо.

Експертиза підтвердила, що виготовлені ділками документи “за способом друку та спеціальними голографічними елементами захисту не відповідають аналогічним бланкам документів, що знаходяться в офіційному обігу на території України, та є підробленими”.

Трьом підозрюваним – 40-річній жінці, її сину та 22-річному учаснику групи – суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові СБУ припинила роботу майстерні із виготовлення підроблених документів.