СБУ повідомила про підозру у несплаті податків Павлу Фуксу

Служба безпеки України викрила харківського бізнесмена Павла Фукса, який наразі перебуває під санкціями РНБО, на масштабних фінансових махінаціях та систематичному ухиленні від сплати податків.  З 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі СБУ.

За інформацією спецслужби, холдинг Фукса підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках.

Ділки за безцінь викуповували у банківських установ «кредитні зобов’язання» цих об’єктів, що надавало змогу втручатися у їхню господарську діяльність. Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних «замовників» через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур.

“У ході цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн.”, – розповіли в СБУ.

Слідчі повідомили про підозру Фуксу та двом топменеджерам холдингу повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

У межах кримінального провадження накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 задіяної у протиправній діяльності компанії, права вимоги за понад 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми. Частину арештованих активів вже передано в управління АРМА.

Як повідомляв Харків Times, суд арештував газову компанію “Іст Юроуп Петролеум” (раніше Голден Дерік), яку  пов’язують з харківським бізнесменом Павлом Фуксом.