Мешканець Харківщини переправляв ухилянтів через річку в гідрокостюмах

Фото: dbr.gov.ua

Мешканець Харківської області, який ще минулого року втік від мобілізації за кордон, почав заробляти на таких, як він. Ділок створив схему незаконного переправлення українців призовного віку за кордон. Ухилянти тікали з України через річку у гідрокостюмах.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі ДБР.

Для реалізації схеми залучив  трьох своїх знайомих, які залишились в Україні. Один з них — співробітник Держпродспоживслужби, інші двоє — цивільні.

“Маршрут, який розробили ділки, пролягав поза пунктами митного пропуску в південно-західних областях України. Після того, як «клієнтів» доставляли до точки перетину кордону з Молдовою, вони вбрід переходили одну з місцевих річок. Для цього їм видавали гідрокостюми. На молдавському боці їх зустрічав організатор.”, – розповіли у ДБР.

Вартість послуги складала – $5 тисяч.

Однак співробітники ДБР прикрили цей канал втечі ухилянтів.

Трьом учасникам схеми повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 2 ст. 332 КК України). Двоє з них перебувають під вартою.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 7 років.

Організатору, який ховається за кордоном, про підозру повідомлено заочно за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, вчинені за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 9 років.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові викрили групу шахраїв на чолі з 19-річним юнаком. Зловмисники брали гроші у чоловіків призовного віку за легальний виїзд за кордон за допомогою системи “Шлях”, але обіцянок не виконували.