Суддю-снайпера з Харкова нагороджено третім орденом “За мужність”

Олександр Мамалуй. Фото: pravo.ua

Президент України Володимир Зеленський нагородив харків’янина Олександра Мамалуя, який вже вдруге пішов на війну з російськими окупантами, орденом “За мужність” І ступеня.

Про це Харків Times дізнався з указу №200/2023, який оприлюднено на сайті голови держави.

Згідно з документом капітана Олександра Мамалуя відзначено нагородою “за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”.

Таким чином Олександр Мамалуй став кавалером ордена “За мужність” усіх трьох ступенів.

Зауважимо, що офіцера Олександра Мамалуя також підвищено у званні. У липні 2022 року президент України нагородив Олександра Мамалуя орденом “За мужність” ІІ ступеня. Тоді, згідно з указом президента, нагороду отримав лейтенант, зараз – капітан.

Перший орден за мужність “За мужність” III ступеня Олександр Олексійович отримав у червні 2015 року.

Довідково:

Суддя з Харкова Олександр Мамалуй захищає Україну майже з початку російської агресії. Із червня 2014 року — снайпер роти снайперів (надалі — заступник командира взводу роти снайперів) 93-ї гвардійської окремої механізованої бригади. У складі своєї бригади з 12 липня 2014 року по 3 березня 2015 року брав участь у визволенні та подальшій обороні сіл Піски, Первомайське, Нетайлове, Опитне, Водяне, м. Авдіївка, Донецького аеропорту.

До 2017 року він очолював Господарський суд Харківської області. Після завершення служби в зоні АТО перейшов на роботу до Верховного Суду.

24 лютого 2022 року Олександр Мамалуй знов став на захист України.

У складі зведеної снайперської групи Сухопутних військ ЗСУ майже чотири місяці виконував бойові завдання під Бахмутом.

Як повідомляв Харків Times,Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відзначив почесним нагрудним знаком “Срібний хрест” харків’янина Олександра Мамалуя.