Двом депутатам з Ізюмщини, які вивезли до рф 700 тон насіння соняшника, повідомили про підозру

Слідчі заочно повідомили про підозру у пособництві ворогу двом депутатам VIII скликання Ізюмської районної ради, які добровільно пішли на співпрацю з окупантами допомогли їм вивезти до рф більше 700 тон насіння соняшника.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

За оперативною інформацією, підозрювані силоміць відбирали насіння у місцевих підприємців, погрожуючи своїми зв’язками з військовослужбовцями рф.

“Після реалізації продукції на території рф виручені кошти зловмисники частково привласнили, а частково передали представникам збройних формувань держави-агресора та окупаційної адміністрації.”, – розповів Владислав Абдула.

За інформацією прокуратури області, посібники окупантів організували вивезення насіння соняшника до міст Валуйки та Щебекіно рф. Для перевезення сільськогосподарських культур використовували вантажівки Volvo та DAF, які разом вони разом з окупантами віджали у місцевого мешканця.

Окрім цього депутати допомогли представникам окупаційної адміністрації відновити міст в Ізюмі, що забезпечило безперешкодну переправу з боку смт Борова російської військової техніки. Вони організовували збір, завантаження на транспортні засоби, доставку колод, труб та плит до місця будівництва моста, їх вивантаження та подальше укладення.

Наразі поплічники ворога переховуються на непідконтрольних територіях. Слідчі заочно повідомили їм про підозру у пособництві державі-агресору, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Як повідомляв Харків Times, слідчі Служби безпеки України заочно повідомили депутатці Ізюмської райради від ОПЗЖ про підозру за ч. 2 ст. 111 КК (державна зрада).