У Харкові непридатного для служби чоловіка залякували «відправленням у найгарячішу точку»

Фото: Харкывська обласна прокуратура

У Харкові викрили кримінальний дует, що вимагав та отримував гроші щоб «полегшити» зняття з військового обліку. Одному з потерпілих, який має вади зі здоров‘ям, вони погрожували відправленням в найгарячішу точку на війні.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, влітку чоловік пішов до лікарні, щоб забрати документи, що підтверджують його діагнози, аби знятись з військового обліку.

Проте медики сказали чоловіку, що це доволі «складна» процедура і надали йому номер телефона чоловіка, який допоможе йому зробити все безперешкодно.

“«Добродієм» виявився 37-річний харків‘янин, який повідомив чоловіку, що за підготовку та безперешкодне узгодження документів щодо медичного обстеження та стаціонарного лікування без їх фактичного проходження, перебування, отримання необхідних медичних висновків, проходження військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України та в подальшому зняття з військового обліку, що надає можливість перетинати державний кордон України, треба заплатити. За «послугу» він оголосив суму у розмірі $3000”, – розповіли в прокуратурі.

Чоловік відмовився від пропозиції, тому що він дійсно має проблеми зі здоров‘ям. Проте “добродій” повідомив, що іншого вибору у чоловіка немає: самостійно він не зможе пройти обстеження, військово-лікарську комісію та знятись з військового обліку.

Крім того, ділок додав, що якщо чоловік не погодиться, його відправлять у найгарячішу точку проведення бойових дій. Зрештою, потерпілий погодився.

До схеми також була залучена 69-річна харків’янка. Коли потерпілий приходив до лікарні, за вказівкою ділка він повідомляв медикам, що прийшов від неї, тому все проходило без будь-яких перепон.

Загалом ділок встиг отримати з чоловіка $2000 з загальної суми.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів чорнові записи. У 69-річної жінки — майже $24 000 доларів США. У 37-річного ділка знайдено підривач до ручних гранат типу УДЗ 334-35-91 та корпус ручної осколкової гранати РГН 254-96-91.

Загалом проведено 18 санкціонованих обшуків.

37-річного чоловіка правоохоронці затримали в порядку ст. 208 КПК України. Йому повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднаного з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України), та за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами (ч. 1 ст. 263 КК України). Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

69-річну харків‘янку підозрюють у пособництві в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 369-2 КК України). Наразі стосовно неї в суді вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

За інформацією Нацполіції області, викритий кримінальний дует – колишні працівники одного з військкоматів Харківщини. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення вказаного злочину.

Як повідомляв Харків Times у Харкові двоє військових за гроші допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації. Вартість послуг ділків становила від $3 тисяч до $5 тисяч.