У Харкові затримали торговців довідками про непридатність до військової служби

Фото: ДБР

У Харкові двоє військових за гроші допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації. Вартість послуг ділків становила від $3 тисяч до $5 тисяч.

Про це Харків Times довідався з повідомлення ДБР.

Ділків затримали у Харкові під час отримання другої частини хабаря від призовника, якому вони гарантували відстрочку на 5 років.

“На зустріч вони принесли вже готовий висновок медично-лікарської комісії, згідно з яким призовника визнано обмежено придатним до служби у воєнний час та вже заповнений військовий квиток з відповідними відомостями.”, – повідомили у ДБР.

За оперативною інформацією, затримані – офіцер одного з Харківських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і військовослужбовець територіальної оборони.

ДБР вивчає походження документів, якими торгували затримані. Оперативники вживають заходи щодо встановлення інших осіб причетних до вчинення злочину.

Вирішується питання повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою та перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Як повідомляв Харків Times, в центрі Харкова правоохоронці затримали керівника гуманітарного штабу, який вимагав та отримав 2300 євро за організацію незаконного перетину кордону через систему «Шлях».