Росіяни намагалися привласнити нерухомість збанкрутілого харківського банку

Ілюстративне фото

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на нерухомість збанкрутілого харківського банку, яким заволоділи підсанкційні компанії афілійовані з громадянами рф. Вартість арештованої нерухомості становить понад 360 млн грн.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Офісу генпрокурора.

За даними слідства, майно банку було протиправно виведено з-під управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

“Під час військових дій на Харківщині громадяни спробували переоформити та перереєструвати право власності банку на нерухомість. При цьому, новими господарями стали іноземні компанії, фактичними бенефіціарними власниками яких є громадяни держави-агресора. Ці компанії-нерезиденти перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України.”, – йдеться в повідомленні.

Незаконну оборудку виявлено у межах досудового розслідування щодо нецільового використання та заволодіння коштами, виділеними іноземними партнерами цьому комерційному банку під гарантії Уряду.

Наразі арештоване майно буде повернуто Фонду.

Як повідомляв Харків Times2 червня 2022 року правління Національного банку України оголосило харківський “Мегабанк” банкрутом. У липні 2022 року НБУ ухвалив рішення про відкликання ліцензії та ліквідацію заснованого у м. Харкові АТ “Мегабанк”.