У більшості пожеж на відкритих територіях Харківщини повинні наші люди

Фото: ДСНС

Минулої доби пожежники Харківської області 22 рази виїжджали гасити пожежі. 19 із цих пожеж сталися на відкритій місцевості та були викликані «людським фактором».

Про це Харків Times повідомили у Головному управлінні ДСНС області.

«Горіла торішня суха трава, гілля, чагарники та очерет. Причиною виникнення цих пожеж залишається людська недбалість чи навмисне випалювання сухої рослинності чи спалювання сміття», – йдеться у повідомленні.

Загальна випалена вогнем площа за добу склала близько 17 гектарів. При цьому пожеж, спричинених ворогом, не зафіксовано.

Рятувальники вже неодноразово попереджали мешканців області про небезпеку та шкоду, якої завдають спроби випалення сухої трави та спалення сміття.

«Пам’ятайте, пожежі в екосистемах можуть спричинити неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин!», – нагадував напередодні речник ДСНС Євген Василенко.

До того ж такі дії у воєнний час несуть у собі й додаткову небезпеку, бо «випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велись інтенсивні бойові дії, – може призвести до детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв, що не розірвались».

Але на мешканців області це чомусь не діє. Позаминулої доби від таких дій населення вигоріли чотири гектари, з цієї причини сталися сім з 12 пожеж і знову росіяни тут були ні до чого – все зробили наші земляки власними руками.

Ще на добу раніше мешканці області спричинили своїми діями 22 з 25 пожеж, випаливши 7,5 гектарів. Від дій ворога не трапилося жодної пожежі. Здається, мешканці Харківської області просто змагаються із росіянами у знищенні власної землі.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові через мінну небезпеку заборонили відвідувати міське кладовище №17. Напередодні великодніх свят та поминальних днів у місті планують закрити ще низку кладовищ.