Харків’ян просять утриматись від відвідувань кладовища №17

Ілюстративне фото

Мешканців міста Харкова та області просять уникати відвідин міського кладовища №17, яке знаходиться на Окружній дорозі. Це пов’язано з високим ризиком мінної небезпеки на околицях Харкова.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді з посиланням на КП “Ритуал”.

За інформацією співробітників КП, на околицях Харкова піротехніки досі виявляють вибухонебезпечні предмети.

“Найбільш підступною є міна «Пелюстка», яка встановлюється дистанційно і зливається з травою та листям. Вона важить 80 г, має зеленуватий колір. Для спрацювання достатньо натиснути на неї з зусиллям 5-25 кг, після чого вибух уражає кінцівки людини, а внаслідок великої крововтрати можлива й смерть», – наголосили в КП.

Не варто відвідувати й інші кладовища та меморіали, адже зараз зберігається загроза ракетних обстрілів. Навести лад на могилах та вшанувати пам’ять померлих можна буде після повного розмінування території, про що КП «Ритуал» повідомить додатково на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Як повідомляв Харків Times, протягом дня, 17 березня на Харківщині два мирні мешканці підірвалися на ворожій “Пелюстці”. 66-річна жінка наступила на російський боєприпас  в лісі неподалік від Ізюму. У Довгенькому 62-річний чоловік підірвався на “Пелюстці” на власному подвір’ї.