Старосту Козачої Лопані Вакуленко виправдано

Вакуленко під україгським прапором після звільнення Козачої Лопані. Фото: Дергачівська міська рада

Дергачівський районний суд Харківської області закрив кримінальне провадження проти старости селища Козача Лопань Людмили Вакуленко, яку звинувачували у державній зраді.

Про це Харків Times повідомив спікер Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«Справу було закрито Дергачівським районним судом за ч.3 ст. 111 ККУ, оскільки особа отримала завдання від окупаційних військ, але повідомила про це у правоохоронні органи і завдання окупантів не виконувала. Така процедура передбачена Кримінальним кодексом: якщо громадянин України на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, він звільняється від кримінальної відповідальності», – зазначив Чубенко.

Начальник Дергачівської РВА В’ячеслав Задоренко у зв’язку зі звільненням Вакуленко висловив у Telegram щиру подяку за захист інтересів старости Козачої Лопані Харківській обласній прокуратурі, яка клопотала про закриття справи, колегії суддів Дергачівського райсуду та адвокатам Вакуленко.

Як повідомляв Харків Times, наприкінці вересня слідчі повідомили про підозру у колабораціонізмі та оголосили у розшук 33-річного мешканця Харків, який під час російської окупації селища Козача Лопань добровільно співпрацював з ворогом. Оперативники СБУ встановили, що цей чоловік на момент російського вторгнення перебував у прикордонному з росією селищі Козача Лопань, добровільно погодився співпрацювати з окупантами та у травні «очолив» так званий «территориальный отдел милиции пгт Козачья Лопань».