Жінка, яка у смт Шевченкове закликала сплачувати окупантам “благодійні внески, піде під суд

Слідчі передали на розгляд суду кримінальну справу на 34-річну жінки, яка під час окупації смт Шевченкове Куп‘янського району Харківської області публічно закликала підтримати окупантів, зокрема, сплачувати їм “благодійні внески”.

Про це Харків Times, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що підсудна під час окупації селища була на боці ворогів, бачила в них “асвабадітєлей”, вважала, що загарбники все роблять правильно і їх треба підтримувати.

“Колаборантка закликала підприємців сплачувати «благодійні внески» окупаційній владі за утримання торгівельних павільйонів та переоформлювати документи у відповідності до російського законодавства для подальшого здійснення торгівельної діяльності.”, – розповіли в прокуратурі.

Судитимуть жінку за фактом заперечення збройної агресії рф проти України, публічних закликів до підтримки рішень та дій держави-агресора (ч. 1 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Справу розглянуть у Диканському районному суді Полтавської області.

Як повідомляв Харків Times, у червні 2022 року 55-річна мешканка Балаклії стала працювати у створеній рашистами окупаційній адміністрації. А вже за півроку вона плакала і каялася у суді.