У центрі Харкова встановили “юрту незламності” (фото)

Фото: city.kharkov.ua

До Дня Соборності в Харкові встановили казахську «юрту незламності». Це ініціатива казахстанського бізнесу і діаспори. Такі юрти виконують роль «пунктів незламності», що масово відкриваються в Україні під час війни.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

Споруда, зведена казахською діаспорою, розташована поряд з Памʼятником закоханим біля ст. м. «Архітектора Бекетова». Щодня намет працюватиме як пункт обігріву, де всі охочі можуть зігрітися, підзарядити телефони та випити гарячого чаю у випадку відключення електроенергії через російські обстріли.

«Знаково, що саме сьогодні, у День Соборності, ми відкрили цю «юрту незламності», яка вказує на однозначну підтримку України казахським народом у складні для всіх нас часи. Вислювлюю вдячність Казахстану, усім тим, хто не лише не покинув харківʼян у біді, а й активно допомагає нам долати негаразди. Ця юрта є символом єднання двох культур і свідчить про дружбу наших народів», – зазначив під час урочистого відкриття Харківський міський голова Ігор Терехов.

Під час відкриття в юрті відбувся невеликий концерт а поруч з нею всіх охочих пригощали пловом.

Це вже третя “юрта незламності” в Україні. Першу було відкрито у місті Буча, де російські окупанти скоїли численні воєнні злочини проти мирного населення. Кількома днями перед харківською юртою, подібна з’явилася в парку Тараса Шевченка в центрі Києва. Загалом планується відкрити шість “юрт незламності”.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові та області ДСНС та місцева влада облаштовують “Пункти Незламності”, де на випадок аварійного відключення світла, тепла та зв’язку, можна буде зарядити телефони та зігрітися.

В “Пунктах незламності” Харкова можна отримати кваліфіковану психологічну підтримку, яку безкоштовно надають  психологи поліції.

Дізнатися, де знаходиться найближчий Пункт Незламності можна на http://nezlamnist.gov.ua/ або за допомогою чат-боту https://t.me/nezlamnistbot