Як зберігати продукти у холодильнику у разі відключення електроенергії

Ілюстративне фото

Зберегти від псування продукти харчування під час виключення електроенергії можна навіть, якщо в будинку немає балкону або підвалу. Достатньо трохи змінити правила користування холодильником.

Про це Харків Times довідався з повідомлення “Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

Медики дали декілька порад, які допоможуть зберегти їжу безпечною до вживання:

– У холодильнику має бути температура +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.

– Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4° С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід.

– Тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці.

– Якщо електроенергія відключена більше ніж 4 години, помістіть лід до продуктів у холодильну камеру.

Будь-яку їжу, свіжість якої викликає сумніви, медики рекомендують відразу викидати і ні в якому разі не пробувати на смак, щоби перевірити її безпечність.  Також слід викидати їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.

“Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С або нижче.”, – радять медики.

Також слід зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому бажано віддавати перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту).

Як повідомляв Харків Times, наслідком семи ракетних атак окупантів по енергетичним об’єктам України, став постійний дефіцит потужності в енергомережі країни. Енергетики майже не щодня просить мешканців Харкова та області максимально обмежити споживання електрики.