У Харкові облили червоною фарбою пам’ятник Пушкіну

Фото: Харків Times

Невідомі залили червоною фарбою розташований на початку Театрального скверу в центрі Харкова пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну.

Про це  Харків Times дізнався з соцмереж.

“Невідомі харків‘яни нагадали своє відношення до Пушкіна”, – йдеться в ТГ ХХарків.

Комунальники вже відмивають погруддя Пушкіну.

Цей монумент було встановлено в Харкові в 1904 році. Він внесений до реєстру пам’ятників національного значення. Цей бюст відомий він тим, що буквально через кілька місяців харківський адвокат і засновник українського націоналізму Микола Міхновський спробував його підірвати.

Раніше цей пам’ятник пропонували демонтувати та перенести його до Історичного музею. З такою пропозицією до міського голови звернулася представниця громадської ініціативи “Харківська топонімічна група” Ірина Гончарова, повідомляє Суспільне.

Жінка розповіла, що в травні цього року надіслала листа з пропозицією про демонтаж та перенесення цього пам’ятника  Харківському міському голові. Відправляла на особисту пошту очільника міста, оскільки канцелярія на той час не працювала. Однак відповіді не отримала.

Згідно з діючого законодавства питання про демонтаж пам’ятників вирішує уряд після відповідного звернення представників місцевої влади. Якщо місцеві органи влади ухвалюють рішення щодо перенесення пам’ятки — має бути визначено, куди має бути перенесено.

Як повідомляв Харків Times, депутати Харківської облради не спроміглися ані позбавити один з найстарших харківських театрів імені російського поета Олександра Пушкіна, ані навіть прибрати з його назви слова «російської драми».