З Харківської обласної психіатричної лікарні у Стрілечій вивезли всіх пацієнтів – Синєгубов

Сабурова Дача. Фото з відкритих джерел

Завершено евакуацію хворих з Харківської обласної психіатричної лікарні №1, розташованої у селі Стрілеча, за кілька кілометрів від ворожого кордону. Більше 600 пацієнтів тепер розміщені у харківських клініках.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації із посиланням на голову ХОВА Олега Синєгубова.

«Зі спеціалізованого закладу у с. Стрілеча, що розташоване в кількох кілометрах від кордону з рф та обстрілюється ворогом, успішно евакуювали усіх пацієнтів та медичний персонал», – йдеться у повідомленні.

За словами Синєгубова, пацієнти зі Стрілечої «продовжать лікування у спеціалізованих клініках» Харкова.

Синєгубов подякував усім причетним до евакуації: медикам, співробітникам обласної та районної адміністрацій, рятувальникам Головного управління ДСНС в Харківській області, волонтерам «Червоного Хреста».

Ще планується вивезти з Обласної психіатрічної лікарні №1 «ліки та продукти харчування».

Щодо «продуктів харчування» – це дещо викликає сумніви та питання. Стрілеча, що знаходиться майже на кордоні з рф, перебувала під російською окупацією з 24 лютого й до початку вересня. Відомо, що у лікарні рашисти влаштували казарму, зігнавши хворих до кількох відділень та використовуючи, за російським звичаєм, у якості живого щита. Тікаючи під тиском українського контрнаступу, вони намагалися підпалити лікарню, але, на щастя, не змогли.

Як повідомила у Facebook депутат Харківської міської ради, за фахом лікар-психіатр Ірина Гончарова-Багалій, під час окупації лікарі не кинули своїх хворих.

«Медики готували хворим їжу на вогнищі і приносили харчі з власних запасів», – розповідає вона.

Тож про які «продукти харчування» зараз іде мова?

І ще одне питання – мабуть, найважливіше. Хворих зі Стрілечої планують розмістити у клініках відомого медичного комплексу на Сабуровій Дачі.

«Навантаження на єдину харківську психлікарню буде величезне. В якому стані хворі, що пережили окупацію невідомо. Але підозрюю що в поганому. На Сабуровій дачі бракує персоналу. Імовірно з прибуттям ще 600 хворих ситуація стане катастрофічною», – стверджує депутат міськради.

Як обласна влада планує впоратися з цим величезним викликом? Як впорається з таким навантаженням лікарня, що й сама перебуває у не найкращому стані? На ці питання влада відповідає не зовсім впевнено. Мовляв, Департамент охорони здоров’я стверджує, що задіяні «й інші лікувальні заклади, які з міркувань безпеки не називаємо».

«Всі потреби задовольняють: документацію вивезли – тож призначення хворим є і пацієнти лікування продовжують», – повідомив Харків Times представник ХОВА. І – знову ж таки – розповів про вивезення зі Стрілечої «ліків та харчів».

Але ж відомо, що навіть задовго до російського вторгнення пацієнтів обласної психіатричної лікарні регулярно «підгодовували» волонтери. То про які «харчі» мова йде зараз, після більш як піврічної окупації?

Можна вивезти з лікарні документи про медичні призначення й навіть ліки, але що робити з нестачею медпрацівників? Що робити з необхідними для хворих меблями, посудом, постільною білизною, одягом?

Схоже, на всі ці вкрай тривожні питання відповідей наразі немає.

Як повідомляв Харків Times, у селі Стрілеча Харківського району російські окупанти обстріляли медиків, коли ті намагалися врятувати психічно хворих. Внаслідок обстрілу загинули четверо медиків, двоє пацієнтів отримали поранення.