В Україні остаточно заборонено «Партію Шарія»

Фото: СБУ

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної сили «Партія Шарія», і таким чином, остаточно заборонив її діяльність в нашій країні.

Про це Харків Times повідомили у Службі безпеки України.

Таке рішення суд ухвалив сьогодні, 6 вересня, «в рамках відповідного реагування СБУ на загрози національній безпеці та на підставі указу Президента й рішення РНБО».

Причинами для заборони партії стали матеріали СБУ про причетність лідера та провідних функціонерів «Партії Шарія» до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні; поширення антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності України; підриву державної безпеки та пропаганди війни й насильства в умовах військової агресії рф.

«На переконання слідчих СБУ, затриманий у травні в Іспанії лідер цієї політсили Анатолій Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення російських структур», – йдеться у повідомленні.

Шарія підозрюють у державній зраді (ст. 111 КК) та порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 КК). За матеріалами цих проваджень ініційовано питання щодо екстрадиції його до України.

Як повідомляв Харків Times, 16 червня Восьмий апеляційний суд Львова прийняв рішення про заборону діяльності “Партії Шарія”, формальним лідером якої є проросійський блогер Анатолій Шарій, що з часів Януковича мешкає в Іспанії, а у травні 2022 року був затриманий та відпущений під підписку про невиїзд, поки Україна не попросить про його екстрадицію.