Харківські кіберполіцейські викрили одного з організаторів транснаціональної шахрайської групи

Харківські кіберполіцейські спільно з правоохоронцями Німеччини та Литви викрили одного з організаторів транснаціональної шахрайської групи. Злочинне угруповання використовувало скомпрометовані дані клієнтів іноземних банків для розрахунків в онлайн-магазинах. Куплені товари фігуранти перепродавали та одержували “прибутки”.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Кіберполіцейські Харківщини разом зі слідчими Харківського райуправління поліції №2 та з колегами з Німеччини та Литви викрили 40-річного співорганізатора шахрайської схеми.

Громадянин України спільно з громадянином Молдови організували схему шахрайського заволодіння грошовими коштами громадян Євросоюзу, до якої залучили вихідців з країн ЄС та ближнього зарубіжжя.

“Користуючись довірливим ставленням мешканців європейських країн до онлайн-покупок вони, попередньо заволодівши даними викрадених банківських карток, замовляли у мережі Інтернет товари на суму декілька тисяч євро за операцію. Оплачували товар за допомогою карток потерпілих осіб, а в подальшому, через спеціально організовану мережу торгових агентів, збували їх у східноєвропейських країнах. Транснаціональна злочинна група упродовж трьох років діяла на території ЄС та України, за цей період організаторам вдалося заволодіти грошовими коштами громадян ЄС на суму понад 600 тис. євро”, – йдеться у повідомленні.

В рамках кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство), проведено обшуки за місцем мешкання фігуранта та вилучено техніку, за допомогою якої вчинялись шахрайські дії.

Фігуранта затримано прикордонниками Польщі за ордером на арешт від правоохоронних органів Німеччини, під час перетину кордону з Республікою Білорусь. Інший співорганізатор має статус обвинуваченого в рамках проведення розслідування поліцейськими Німеччини, де перебуває під вартою.

Як повідомляв Харків Times, слідчі Лозівського районного відділу поліції відкрили кримінальну справу за фактом популярної до війни шахрайської схеми: “ваш родич потрапив у біду, потрібні гроші”. Жертвою обмана стала жінка, яка віддала негідникам 30 тис. грн.