Суд заборонив партію Мураєва “Наші”

Фото: hesno.org

Сьогодні, 14 червня, восьмий апеляційний суд Львова прийняв рішення про заборону діяльності партії «Наші», заснованої колишнім харківським нардепом Євгенієм Мураєвим.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення руху «Чесно» з посиланням на представницю Міністерства юстиції, яка була присутня на засіданні суду.

Згідно з рішенням суду, майно партії “Наші” та всіх її осередків передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному суді.

Аргументи міністерства наразі громадськості невідомі, оскільки колегія суддів у складі Матковської, Кузьмича і Улицького не допустила на засідання журналістів та представників громадськості.

Причиною недопуску вказали карантинні обмеження і внутрішнє розпорядження суду, хоча ще напередодні, 13 червня, подібні обмеження не завадили публічності розгляду аналогічних справ стосовно партій “Соціалісти” та “Справедливість та розвиток” і активісти висвітлювали перебіг судових засідань, зазначають у “Чесно”.

“Наші” – це вже четверта пророссійська партія, яку судом заборонено в Україні. Аналогічні рішення винесено стосовно партій: “Оппозиційний блок”, “Соціалісти” та “Справедливість за розвиток”.

Довідково:

Уродженець міста Зміїв Харківської області Євгеній Мураєв став помітним у політиці з 2006 року. Тоді він вперше став депутатом Харківської обласної ради від партії “Віче” (зараз “Акцент”).

Після невдалої спроби потрапити до парламенту у списку блоку “Кучма” в 2007 році Мураєв знову обрався до Харківської облради, але вже від “Партії регіонів” (2010). Від неї ж він вперше пройшов до парламенту у 2012 році (181 округ).

У 2014 році Мураєв знову переміг на 181 окрузі, вже як самовисуванець. У парламенті політик приєднався до фракції “Опозиційний блок” (цю партію суд заборонив 8 червня).

У 2017 році Євгеній Мураєв спільно з Вадимом Рабіновичем почав розвивати партію “За життя”. Досвід швидкого зростання впізнаваності цієї партії Мураєв згодом використає для розкрутки власної партії – “Наші”.

Останній раз сайт партіі “Наші” оновлювався 23 лютого 2022 року. Напередодні російського вторгнення засновник політсили звернувся до однопартійців запевняючи, що ніякої війни між Україной та росією не буде. Де наразі перебуває Євгеній Мураєв, широкому загалу невідомо.

Як повідомляв Харків Times, у травні, через два з половиною місяці від початку російського вторгнення фракції опзж та партії шарія заявили, що припинили своє існування у Харківській міськраді.